• انتشار: 1 سپتامبر 2020
  • ساعت: 13:07
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 47997
پرینت

روسیه مانور نظامی امریکا در استونی را تحریک آمیز خواند

در بیانیه سفارت روسیه در واشنگتن آمده است: «فدراسیون روسیه بارها به ایالات متحده و متحدانش پیشنهاد کرده است که فعالیت های آموزشی خود در مرز های روسیه را محدود کنند و مناطق تمرینی را از خط تماس روسیه و ناتو دورتر بکشند.»

سفارت روسیه در واشنگتن رزمایش نیروهای مسلح آمریکا در استونی، در مجاورت مرزهای روسیه را تحریک آمیز و خطرناک خواند.

سفارت روسیه در واشنگتن در بیانیه‌ای تمرینات نظامی آمریکا را که از تاریخ ۱ تا دهم سپتامبر در استونی انجام می‌شود، تحریک‌آمیز و خطرناک خواند.

در بیانیه سفارت آمده است: «فدراسیون روسیه بارها به ایالات متحده و متحدانش پیشنهاد کرده است که فعالیت های آموزشی خود در مرز های روسیه را محدود کنند و مناطق تمرینی را از خط تماس روسیه و ناتو دورتر بکشند.»

بیانیه می‌افزاید: ما فعالیت‌های نیروهای مسلح آمریکا در استونی را تحریک‌آمیز و بسیار خطرناک برای ثبات منطقه‌ای در نظر می‌گیریم.

سفارتخانه روسیه در واشنگتن افزود، مسکو دوست دارد بداند ناتو از این طریق می‌خواهد چه سیگنالی بدهد.

در بیانیه سفارتخانه آمده است: چرا این تمرینات، همانند رژه نمایشی نظامی برگزار شده است؟ متحدان ناتو چه سیگنالی را می‌خواهند به ما بفرستند؟ چه کسی تنش‌ها در اروپا را تقویت می‌کند؟ و همه این‌ها در زمینه شرایط سیاسی وخیم در منطقه قاره اروپا اتفاق می‌افتد و پرسش نهایی اینکه اگر این اقدامات توسط ارتش ما در نزدیکی مرزهای آمریکا اتفاق می‌افتاد، آمریکایی‌ها چطور واکنش نشان می‌دادند؟

این مانورها قرار است از تارخ اول تا دهم ماه سپتامبر در استونی، در مجاورت مستقیم با  مرزهای روسیه برگزار شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.