• انتشار: ۲۶ جوزا ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۵:۱۲
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 59451
پرینت

روسیه جنگنده سوخو-۵۷ را توسعه می دهد

وری بوریسوف معاون نخست وزیر روسیه، در سفر کاری خود به منطقه پریمورسکی روسیه، گفت: وزارت دفاع روسیه و دفتر طراحی “سو-۵۷” در حال برنامه ریزی برای تولید یک مدل دو نفره از جنگنده سو-۵۷ برای صادرات هستند.

وزارت دفاع روسیه و سوخو قصد دارند مدل دو نفره جنگنده سو-۵۷ را توسعه دهند.

یوری بوریسوف معاون نخست وزیر روسیه، در سفر کاری خود به منطقه پریمورسکی روسیه، گفت: وزارت دفاع روسیه و دفتر طراحی “سو-۵۷” در حال برنامه ریزی برای تولید یک مدل دو نفره از جنگنده سو-۵۷ برای صادرات هستند.

به گفته وی، چنین تغییری باعث ایجاد تقاضای خارج از کشور خواهد شد.
بوریسف اضافه کرد: علاقه ای به این ماشین جنگی وجود دارد و به نظر من سال به سال رشد خواهد کرد، زیرا ارتش روسیه ما از این مدل اشباع شده است. مشتریان خارجی ابتدا نگاهی به نحوه رفتار این یا آن نوع سلاح نیروهای مسلح روسیه می اندازند.
سو-۵۷ (قبلاً با نام PAK FA شناخته می شد) جنگنده ای چند منظوره نسل پنجم روسی است که برای از بین بردن انواع اهداف هوایی، زمینی و سطحی طراحی شده است.
این جنگنده اولین پرواز خود را در سال ۲۰۱۰ انجام داد، این هواپیما بسیار مانور پذیر است و دارای جدیدترین تجهیزات هوایی و دید کم (فناوری پنهان کاری) است.
قرارداد تأمین ۷۶ جنگنده به نیروهای هوافضا در نمایشگاه فروم آرمی-۲۰۱۹ امضا شد. اولین محصول تولیدی ارتش در سال ۲۰۲۰ تحویل داده شد.روسیه ج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.