• انتشار: 14 ژانویه 2016
  • ساعت: 10:50
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 6079
پرینت

روسیه تسلیحات سبک به افغانستان می دهد

یک مقام بلندپایه روسیه روز گذشته (چهارشنبه) گفت که کشورش در راستای گسترش نقش خود در افغانستان، ماه آینده تسلیحات سبک به افغانستان می دهد.

روسیه نگران است که حضور افراطیان در افغانستان به مرزهای شمالی کشور یعنی مرزهای جنوبی کشورهای عضو شوروی سابق که روسیه حضور نظامی در آنها دارد نفوذ کند.

این تصمیم روسیه در حالی صورت می گیرد که این کشور اخیرا فعالیت های خود را خارج از مرزهایش از جمله سوریه افزایش داده است و در نظر دارد نقش بین المللی بزرگتری به منظور حل درگیری ها در افغانستان، سوریه و دیگر کشورها ایفا نماید.

ضمیر کابلوف نماینده ویژه رئیس جمهوری روسیه برای افغانستان گفت که تحویل تسلیحات سبک به افغانستان در ماه فبروری/فوریه انجام می شود، اما روسیه در حال حاضر برنامه ای برای تحویل تسلیحات دیگری ندارد.

وی در گفتگو با اینتر فاکس گفت “در حال حاضر این مقدار تسلیحات کافی می باشد.”

گفتنی است که ایالات متحده و متحدانش از یک سال پیش بدین سو حضور نظامی خود را در افغانستان کاهش داده اند، و افغانستان نیز بدنبال شریک های جدید برای سرکوب کردن طالبان شده اند.

روسیه از زمان فروپاشی حکومت طالبان، پیلوت/خلبان های نیروی هوایی کشور را آموزش داده اند، اما به تازگی مقامات در کشور از روسیه خواسته اند تا کمک هایش را افزایش دهند.

در ماه های پیش، مقامات کشور همچنین از روسیه درخواست تحویل هلی کوپترهای جنگی MI-35 کرد.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه در ماه اکتبر سال گذشته گفت که شرایط امنیتی در افغانستان “نزدیک به بحران است” و تمایل خود را برای ایفای نقش پررنگ تر در کشور ابراز کرد.

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

  1. […] منبع خبر […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.