• انتشار: 22 نوامبر 2020
  • ساعت: 13:22
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 51037
پرینت

روسیه تجهیزات نظامی به قره باغ ارسال می کند

وزارت دفاع ملی روسیه امروز یکشنبه (۲۲ نوامبر) اعلام کرد طیارۀ ایلیوشین ایل-۶۷ نیروی هوافضای روسیه اینجینرها، ماشین‌آلات و تجهیزات نظامی را به منطقه عملیات صلح در قره باغ ارسال می کند.

طیارۀ ایل-۷۶ نیروی هوافضای روسیه برای تحویل گروهی از انجینرهای نظامی نیروهای مسلح روسیه و همچنان ماشین‌آلات و تجهیزات انجینری برای کمک به پاکسازی جاده‌های عمومی و زیرساخت‌های اجتماعی در مناطق عملیات صلح از فرودگاه چکالوفسکی به مقصد قره باغ به پرواز درآمد.

این طیاره اینجینرهای نظامی، بولدوزر و یک وسیله نقلیه سنگین را به میدان هوایی بین‌المللی زوارتنوتس تحویل داده تا تجهیزات لازم را برای تنظیم پست‌های نگهبانی در منطقه عملیاتی ارائه دهد.

وزارت دفاع روسیه افزود این تجهیزات انجینری در پاکسازی جاده ها و زیرساخت‌ها در شهرک‌ها و همچنان در پست‌های نگهبانی نیروهای حافظ صلح روسیه مورد استفاده قرار خواهند گرفت. صلح بانان روسی در بازگرداندن زندگی مسالمت‌آمیز حداکثر کمک را به مقامات محلی خواهند کرد.

این وزارتخانه همچنان گفت گشت‌های نیروهای حافظ صلح، تحویل بی‌خطر مواد غذایی و ضروری را به مناطق مسکونی دوردست تامین می‌کنند.

 در تاریخ ۹ نوامبر ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه، نیکول پاشینیان نخست‌وزیر ارمنستان و الهام علی‌اف رئیس‌جمهور آذربایجان درباره توقف درگیری‌های نظامی در منطقه قره باغ از روز ۱۰ نوامبر، بیانیه مشترکی صادر کردند. این توافق استقرار صلح بانان روس در منطقه قره باغ و تبادل زندانیان بین طرفین درگیری را نیز شامل می‌شود. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.