• انتشار: ۲۸ دلو ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۳:۰۸
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 18863
پرینت

روسیه: افغانستان به دنبال از سرگیری مذاکرات با طالبان است

یک دیپلمات ارشد روسیه گفته است که احتمال از سرگیری مذاکرات صلح دولت افغانستان با طالبان در گفتگوهای شش جانبه مسکو درباره وضعیت صلح افغانستان مورد بحث قرار گرفت.

ضمیر کابلوف فرستاده ویژه رئیس جمهوری روسیه گفته است که در نشست شش جانبه کشورهای روسیه، چین، پاکستان، هند، ایران و افغانستان درباره وضعیت صلح افغانستان که روز گذشته در مسکو برگزار شد، احتمال از سرگیری مذاکرات صلح دولت افغانستان با طالبان مورد بحث قرار گرفت.

آقای کابلوف همچنین گفت که دولت افغانستان خود به دنبال از سرگیری مذاکرات با طالبان است. “ما قدرت های منطقه نیز گردهم آمدیم تا راه های ممکن و شیوه های موجود برای تسهیل این خواسته افغانستان را با اقدامات مقامات افغانستان هماهنگ کنیم.”

او با بیان این که در این نشست اشترک آمریکا نیز به بحث گرفته شد، گفت که مسکو همچنین از پیوستن واشنگتن به این نشست مشورتی منطقه ای استقبال می کند.

لازم به ذکر است که روز جمعه مسکو میزبان نشست شش جانبه کشورهای روسیه، افغانستان، ایران، چین، پاکستان و هند بود تا در خصوص وضعیت صلح افغانستان با یکدیگر گفتگو کنند.

پیش از این نیز نشست هایی این گونه با موضوع وضعیت صلح افغانستان برگزار شده بود، اما خود افغانستان، هند و ایران حضور نداشتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.