• انتشار: 15 ژانویه 2018
  • ساعت: 10:19
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 25686
پرینت

روسای جمهور قزاقستان و آمریکا فردا در واشنگتن درباره افغانستان گفتگو می کنند

رسانه های قزاقستان گزارش کرده اند که نورسلطان نظربایف رئیس جمهوری آن کشور فردا در واشنگتن با دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در خصوص مسایل منطقه ای به شمول افغانستان گفتگو می کند.

 

مقامات در کاخ سفید نیز گفته اند که رهبران دو کشور در خصوص شماری از چالش های بین المللی به شمول افغانستان با یکدیگر به بحث و گفتگو بپردازند.

خبرگزاری کازینوف قزاقستان نوشته است که نظربایف و ترامپ در خصوص شمار دیگری از مسایل به شمول روابط با روسیه و جنگ در سوریه و مسایل تجاری گفتگو می کند.

یک مقام ارشد قزاقستان گفته است: “آمریکا یکی از شرکای برجسته تجاری قزاقستان است. همچنین از دیدگاه سیاسی، ما همکاری برای یافتن راه حل به منظور ارتقا امنیت منطقه ای و جهانی داریم. در این ملاقات همچنین تمرکز ویژه ای بر اوضاع افغانستان و درگیری های سوریه و روابط با روسیه خواهد شد.”

این ملاقات در حالی صورت می گیرد که «خیریت عمروف» نماینده قزاقستان در سازمان ملل متحد که ریاست دوره ای این ماه شورای امنیت سازمان ملل را بر عهده دارد، روز شنبه در راس یک هیات عالی رتبه از این شورا وارد کابل شد تا اوضاع افغانستان را از نزدیک بررسی کند.

خیریت عمروف گفت: “بسیار برای اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد مهم است تا اطلاعات بروزی از وضعیت جاری افغانستان بدست آورند.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.