• انتشار: 1 اکتبر 2017
  • ساعت: 16:59
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 24722
پرینت

روسای اسبق امنیت ملی نسبت به سفر رئیس ارتش پاکستان اظهار بدبینی کردند

امرالله صالح و رحمت الله نبیل روسای پیشین اداره امنیت ملی کشور هر یک در پیام هایی جداگانه نسبت به سفر رئیس ارتش پاکستان به کابل اظهار بدبینی کردند.

جنرال قمرجاوید باجوه رئیس ستاد مشترک ارتش پاکستان پیش از ظهر امروز (یکشنبه) در میان تدابیر شدید امنیتی وارد کابل شد تا با محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور و مقامات ارشد نظامی کشور دیدار کند.

این سفر در حالی صورت می گیرد که فشارهای جامعه جهانی و آمریکا بر اسلام آباد بخاطر پناهگاه های گروه های تروریستی در خاک این کشور به شدت افزایش پیدا کرده است.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا چندی پیش با اعلام راهبرد جدید این کشور در قبال افغانستان گفت که در استراتژی جدید آمریکا رویکرد متفاوتی نسبت به پاکستان دارد و با پاکستان بخاطر تامین پناهگاه به گروه های تروریستی مقابله می کند.

دفتر مطبوعاتی ارتش پاکستان امروز با انتشار بیانیه ای نوشت که جنرال قمرجاوید باجوه در سفری یک روزه به کابل سفر می کند تا با محمد اشرف غنی رئیس جمهوری افغانستان و مقامات نظامی افغانستان دیدار کند.

بیانیه ارتش پاکستان جزئیاتی در خصوص برنامه های سفر جنرال باجوه ارائه نکرده است، اما پیش تر گزارش هایی مطرح شده بود مبنی بر اینکه در این دیدارها، قرار است جنرال باجوه پیشنهاد آموزش سربازان افغانستان در نهادهای پاکستانی به مقامات افغانستان بدهد و در خصوص مدیریت مرزی گفتگو نماید.

در همین حال، امرالله صالح وزیر پیشین برای اصلاحات بخش امنیتی و رئیس اسبق اداره امنیت ملی کشور در صفحه تویترش به زبان انگلیسی نسبت به این سفر اظهار بدبینی کرد.

آقای صالح نوشته است: “سفر رئیس ارتش پاکستان به کابل تحت فشارهای آمریکا صورت می گیرد تا وعده اقدام های کوچک بدهد، سپس هزینه سنگینی برای آمریکا بتراشد و یا از سازمان ملل متحد برای تروریستان امتیاز بگیرد.”

رحمت الله نبیل رئیس اسبق اداره امنیت ملی نیز دیدگاهی مشابه آقای صالح در این خصوص داشته است.

آقای نبیل نیز در صفحه توییترش نوشت: “بار دیگر اقدام تاکتیکی پاکستان برای نرم کردن استراتژی آمریکا، در حالی که سازمان استخبارات این کشور همچنان طالبان را آماده برای نبرد زمستانی شان می کند.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.