سیاستِتیتر یک

روز پرکار ملا برادر؛ میزبانی از وزیر خارجه چین و نماینده روسیه در یک روز

همزمان با شایعات منتشر شده مبنی بر برکناری ملا حسن آخند رئیس الوزرای طالبان و جایگزینی ملا عبدالغنی برادر به این سمت، وی امروز (پنجشنبه ۴ حمل) روز پر کاری داشت و با وزیر خارجه چین و نماینده ویژه روسیه برای افغانستان دیدار کرد.

انعام الله سمنگانی معاون سخنگوی طالبان در حساب توییتری اش نوشته است که ملا عبدالغنی برادر با ضمیرکابلوف نماینده ویژه روسیه در امور افغانستان و هیات همراهش دیدار کرد.

آقای برادر قبل از آن نیز میزبان وانگ یی وزیر خارجه چین در ارگ بود.

ملا برادر در دیدار با ضمیر کابلوف گفت با توجه به آنکه امنیت سرتاسری در افغانستان فراهم شده است، دولت روسیه و سکتور خصوصی این کشور باید در بخش سرمایه گذاری در افغانستان سهم بگیرند.

انعام الله سمنگانی در توییترش افزوده ضمیرکابلوف نیز در این دیدار نسبت به همکاری های کشورش در بخش های امنیتی، سیاسی و اقتصادی با طالبان اطمینان داده و گفته است که آمدن هیات روسیه به کابل نشان می دهد روسیه متعهد به برداشتن گام های عملی است.

این دیدارها امروز در حالی انجام شد که قبل از ظهر امروز برخی رسانه های خارجی به شمول اسکای نیوز عربی از جلسه اخیر کابینه طالبان در ولایت قندهار گزارش کردند که ملا محمد حسن آخند رئیس الوزرای طالبان به تصمیم رهبری طالبان برکنار شده و بجای او ملا عبدالغنی برادر گماشته شده است. سراج الدین حقانی نیز با حفظ سمت معاون عبدالغنی برادر شده است.

گرچه سخنگویان طالبان فورا به این گزارش واکنش نشان داده و ضمن رد آن، اعلام کردند که هیچ گونه تغییری در ساختار کابینه امارت اسلامی نیامده است.

بیشتر بخوانید:

گسترش روابط اقتصادی محور گفتگوهای ملا برادر و وزیر خارجه چین

طالبان خبر برکناری رئیس الوزرای دولت خود را رد کرد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا