سیاستِتیتر یک

روزنامه پاکستانی: طالبان با نقض تعهدات خود فرصت کسب مشروعیت را از دست داد

روزنامه «اکسپرس تریبیون» پاکستان به نقل از یک مقام پاکستانی نوشته است که در ماه مارچ، ۱۰ الی ۱۲ کشور به شمول پاکستان در آستانه به رسمیت شناختن طالبان بودند، اما پس از آن که طالبان تعهدات خود به جامعه جهانی از جمله آموزش دختران را نقض کردند، این کشورها صرف نظر کردند.

این روزنامه نزدیک به ارتش پاکستان به نقل از این مقام دولتی می نویسد که طالبان به دلیل نقض تعهدات خود به ویژه در زمینه آموزش دختران فرصت کسب مشروعیت را از دست دادند.

این مقام پاکستانی به این روزنامه گفته است که آن کشورها پس از آنکه دیدند طالبان به برخی وعده های خود بویژه در مورد آموزش دختران عمل نمی کنند، از تصمیم خود برای به رسمیت شناختن طالبان عقب نشینی کردند.

قابل ذکر است که طالبان در زمان مذاکرات دوحه با امریکا و همچنین در زمان مذاکرات بین الافغانی به تشکیل دولت همه شمول و احترام به حقوق زنان اطمینان می داد اما پس از تسلط قدرت تاکنون از انجام عمده این تعهدات سر باز زده است.  

همچنین سازمان ملل متحد نیز در گزارش هایی جداگانه گفته که طالبان علیرغم وعده خود مبنی بر قطع روابط با گروه های تروریستی به شمول القاعده، تاکنون روابط خود را با القاعده قطع نکرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا