امنیت و جرایمدیدگاه ها

روحیه دشمن به شدت ضعیف شده است

 

دولت وزیری، سخنگوی وزارت دفاع ملی، امروز (پنجشنبه) در یک نشست خبری گفت که وزارت دفاع ملی هم اکنون در ۱۵ عملیات تعرضی و تصفیه ای را در ۱۱ ولایت کشور راه اندازی کرده که در نتیجه آن تلفات سنگین به دشمن وارد شده است.

آقای وزیری افزود که راه اندازی این عملیات ها، “مورال” و “روحیه جنگی” دشمن را به شدت کاهش داده و آنان در تمام مناطق کشور در حال شکست اند.

وزیری ادامه داد که در نتیجه عملیات های راه اندازی شده، امروز دشمن ۳۲ کشته و ۲۲ زخمی داده است.

آقای وزیری با ذکر اینکه قوای هوایی کشور، روزانه ۸۰ تا ۹۰ پرواز جنگی را انجام می دهند خاطر نشان کرد که عملیات قوای هوایی کشور، آسیب های جدی به دشمن وارد کرده است.

سخنگوی وزارت دفاع ملی همچنان از راه اندازی عملیات شبانه در ولایات ننگرهار، لوگر، غزنی، کندهار، زابل، کندز، فاریاب، جوزجان، بغلان و هلمند خبر داد و تاکید کرد که در اثر این عملیات تعداد زیادی از تروریستان کشته و تعدادی هم دستگیر شده است.

او افزود که در هلمند هر شب چندین عملیات نظامی راه اندازی می شود و طیارات بدون سرنشین نیز تنها در این ولایت جهت سرکوب تروریستان فعالیت می کنند.

او همچنان تاکید کرد که هر کلمه‏ی از سخنانی که رئیس جمهوری در نشست فوق العاده‏ی مجلس نمایندگان ایراد کرد برای ما به عنوان یک قانون می باشد و در راستای عملی سازی و اجرای آن آماده هستیم.

رییس جمهوری چندی پیش به رییسان امنیت ملی کشور گفته بود که از زمین و هوا به تروریستان حمله کنید و مکان های انان را تخریب و در دل شان وحشت بیاندازید.

وزیری همچنان از سفر سرپرست این وزارت به مسکو خبر داد و تصریح کرد که سرپرست وزارت دفاع ملی برای گفتگوها روی همکاری روسیه با افغانستان به آن کشور سفر کرده است.

آقای وزیری تصریح کرد که سرپرست وزارت دفاع ملی در این سفر روی موضوعات تعلیم و تربیه افسران، کمک پرزه جات هلیکوپترهای قدیمی، کمک در قسمت مهمات و سلاح های محاربوی و بازسازی وسایل محاربوی با مقامات روسی گفتگو میکند.

سخنگوی وزارت دفاع ملی خاطر نشان کرد که جزئیات این سفر بعد از برگشت آقای استانکزی با رسانه ها و مردم شریک ساخته خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا