• انتشار: 20 آگوست 2018
  • ساعت: 12:03
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 28559
پرینت
عمران خان صدر اعظم پاکستان

روابط پاکستان با کشورهای همسایه را بهتر خواهم ساخت.

عمران خان صدر اعظم جدید پاکستان می گوید تلاش می کنم تا روابط پاکستان با کشورهای همسایه بهتر شود

عمران خان که حزبش اکثریت آرای انتخابات ۲۵م جولای را به دست آورد بعد از ائتلاف با شماری از اعضای مستقل به روز جمعه از سوی پارلمان به حیث صدراعظم جدید پاکستان انتخاب شد، دیشب در اولین سخنرانی تلویزیونی‌اش خطاب به مردم از بهتر سازی روابط با همسایه‌های پاکستان به هدف ایجاد ثبات سخن گفت.
وی افزود:”تا زمانی‌که امنیت نیاید در این کشور خوشحالی نمی‌آید. در رابطه با سیاست خارجی باید گفت که با رهبران تمام کشورهای همسایه صحبت کرده‌ام، آن‌ها همه به من زنگ زده‌اند از آن‌ها سپاس می‌کنم. انشاالله ما با تمام همسایه‌ها روابط خود را بهترین می‌سازیم. پاکستان به امن نیاز دارد باز هم می‌گویم تا زمانی‌که امن نیاید ما از مشکلاتی که در آن قرار داریم خارج شده نمی‌توانیم. پس کوشش من این خواهد بود که با تمام همسایه‌ها بهترین روابط را داشته باشیم.”
با وجودی‌که عمران خان از کدام کشور خاص نام نبرد ولی او به تاریخ ۲۶م جولای زمانی‌که اعلان پیروزی در انتخابات را کرد، وعدۀ بهبود روابط با افغانستان را داده و گفت در این زمینه هر آنچه در توان دارد انجام خواهد داد.
فقر در پاکستان
به مشکلات اقتصادی کشورش هم اشاره نموده و وعده حسابدهی و مبارزه علیه فساد را داد. او در اشاره به قرضه‌های به گفته وی بیش از ۲۲۷ میلیارد دالری پاکستان گفت:
“هیچ‌گاه به اندازه امروز وضعیت مالی دشوار نداشته‌ایم. امروز قرضه پاکستان ۲۸ تریلیون روپیه است. این قرضه ده سال پیش ۶ تریلیون روپیه بود. انشاالله حساب را به شما خواهیم داد که این همه پول کجا رفت. اگر به این اندازه قرض گرفتیم و مصرف شد، این پول به کجا رفت، انشاالله این کار بعدی است.”
عمران خان ضمن وعده اقدامات به هدف بهبود سطح زندگی مردم و کاهش فقر، وعدۀ افزایش ذخیره مالی حکومت پاکستان را داده و گفت خودش زندگی عادی را اختیار خواهد کرد و در اولین اقدام صدها موتر زرهی مربوط به صدراعظم پاکستان را به حزاج گذاشته و پول آنرا به ذخیره حکومت خواهد ریخت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.