• انتشار: 27 اکتبر 2017
  • ساعت: 16:26
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 25281
پرینت

روابط شبکه تروریستی حقانی و پاکستان در حال کاهش است

منابعی مطلع در افغانستان و پاکستان تایید کرده اند که همزمان با افزایش فشارهای آمریکا بر پاکستان، روابط شبکه تروریستی حقانی با این کشور در حال کاهش است.

منابع مطلع در افغانستان و پاکستان تایید کرده اند که پس از اینکه واشنگتن فشارهایش را بر پاکستان به منظور اقدام علیه پناهگاه های تروریستان در خاک این کشور افزایش داد، روابط شبکه تروریستی حقانی با این کشور نیز در حال کاهش است.

یک سیاستمدار پاکستانی نیز در گفتگو با یکی از رسانه های این کشور تایید کرده که روابط شبکه تروریستی حقانی با پاکستان در حال کاهش است.

وی که خواسته نامش فاش نشود، گفت: “قطعا روابط میان راولپندی و شبکه تروریستی حقانی دچار فرسایش شده است.”

او همچنین به نقل از برخی افراد کلیدی در مناطق قبایلی نشین غرب پاکستان افزود که تنش ها میان شبکه حقانی و اسلام آباد پس از آن صورت گرفت که پاکستان موضعش را در برابر شورشیان پس از درخواست آمریکا برای نابودسازی پناهگاه های آنان تغییر داد.

این سیاستمدار پاکستانی علاوه کرد: “راولپندی به قصد خودداری از اقدام های تلافی جویان آمریکا، می خواهد فعالیت های شبکه حقانی را در مناطق مرزی کاهش دهد.”

او به خانواده جوشوا بویل مرد کانادایی به همراه همسر آمریکایی و فرزندانش اشاره کرد و گفت که شبکه حقانی همچنین از اقدام اخیر پاکستان برای آزادسازی این خانواده کانادایی آشفته است، زیرا حقانی قصد داشت این خانواده را در بدل آزادسازی برخی از اعضایش آزاد سازد.

یک مقام افغان نیز گزارش های موجود مبنی بر کاهش روابط شبکه حقانی و پاکستان را تایید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.