• انتشار: ۲۰ میزان ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۵:۳۰
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 65404
پرینت

رهبر کوریای شمالی: امریکا نسبت به کوریای شمالی نیت خصمانه دارد

کیم جونگ اون رهبر کوریای شمالی گفت امریکا عامل بی ثباتی در شبه جزیره کوریا ست و نمی توان باور کرد نسبت به پیونگ یانگ نیت خصمانه نداشته باشد.

رهبر کوریای شمالی با بیان این‌که رفتارهای آمریکا در شبه‌ جزیره کوریا عامل بی‌ثباتی این منطقه بوده است، وعده داد یک «ارتش شکست‌ناپذیری» خواهد ساخت.

به نقل از رسانه‌های خارجی، کیم جونگ اون که در جریان مراسم افتتاح یک نمایشگاه تجهیزات نظامی در پیونگ‌یانگ سخن می‌گفت، تصریح کرد به رغم درخواست‌های اخیر ایالات متحده برای مذاکره، هیچ دلیلی وجود ندارد که «باور کنیم نیت این کشور خصمانه نیست.»

وی با تکرار این موضوع که ایالات متحده تاکنون کاری در راستای اثباتِ نداشتن نیت خصمانه نسبت به کشورش انجام نداده، واشنگتن را به تنش‌زایی در منطقه متهم کرد و وعده داد که «ارتش شکست‌ناپذیری» بسازد.

گفتنی است جو بایدن، رییس جمهور آمریکا بارها اطمینان داده قصد رویارویی نظامی با کوریای شمالی را ندارد؛ این در حالی‌ست که این وعده برای رهبر کوریای شمالی که نسبت به مقاصد ایالات متحده تردیدهای زیادی دارد، کافی به نظر نمی‌رسد.

کیم جونگ اون در خصوص وعده‌هایی که جو بایدن در زمینه تنش‌زدایی با کوریای شمالی داده است، گفت: «برای من جای سوال است که آیا دیگر افراد و کشورها این را باور دارند؟»

رهبر کوریای شمالی افزود مهمترین هدف کشورش داشتن «ارتشی شکست‌ناپذیر» و برخورداری از«ظرفیت نظامی» بالا است تا هیچ کشوری جرات و جسارت به چالش کشیدن آن را نداشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.