• انتشار: ۱۳ عقرب ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۷:۰۰
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 67237
پرینت
در بیانیه ای منتسب به ملا هبت الله:

رهبر طالبان نسبت به عوامل نفوذی میان فرماندهان طالبان هشدار داد

در بیانیه ای منتسب به ملا هبت الله آخندزاده رهبر عالی طالبان، وی نسبت به خطرات حضور برخی عوامل نفوذی در میان سران و فرماندهان طالبان هشدار داده است.

در بیانیه ای که امروز (پنجشنبه ۱۳ عقرب) توسط برخی مقام های طالبان اشتراک گذاری شده و منتسب به ملا هبت الله آخندزاده رهبر عالی طالبان است، نسبت به خطرات حضور برخی عوامل نفوذی در میان سران و فرماندهان طالبان هشدار داده شده است.

او در این بیانیه از فرماندهان ارشد طالبان خواسته تا با دقت به صفوف زیر دست خود نگاه کرده و چنانچه عواملی را مشاهده کردند که بر علیه اراده دولت طالبان عمل می کنند فورا پاکسازی کنند.

در بیانیه آمده است: «هر خطایی که در صفوف صورت بگیرد، مسئولیت دنیایی و آخرت آن خطا به دوش فرماندهان ارشد خواهد بود.»

در بیانیه منتسب به ملا هبت الله آخندزاده همچنین از فرماندهان ارشد طالبان خواسته شده تا با افراد زیر دست خود بنشینند و روی رفتار و عملکرد آنها کار کنند تا از این رو این افراد بتوانند بهتر برای فرماندهانشان خدمت کنند.

این بیانیه در حالی از سوی ملا هبت الله آخندزاده رهبر عالی طالبان منتشر می گردد که طی ۵ سال گذشته که او رهبری گروه را بر عهده داشته تاکنون در انظار ظاهر نشده و هیچ تصویر و فیلمی از او منتشر نشده است.

این پنهان ماندن چهره او، منجر به بروز گزارش ها و شایعاتی شد که گویا ملا هبت الله آخندزاده زنده نیست، بخصوص پس از آنکه سی ان ان نیوز ۱۸ هند به نقل از یک مقام ارشد طالبان گزارش داد ملا هبت الله سال گذشته در جریان یک حمله انتحاری طراحی شده توسط نیروهای امنیتی پاکستان کشته شده است.

در همین حال اما، طالبان این هفته ادعا کردند که ملا هبت الله روز شنبه هفته جاری وارد یک مدرسه دینی در شهر قندهار شده و برای طرفداران سخنرانی کرده است، اما هیچ عکس و یا فیلمی از او منتشر نشده و او طی این سخنرانی هیچ اشاره ای به سیاست نکرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.