• انتشار: ۲۹ میزان ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۴:۲۱
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 66200
پرینت

رهبر طالبان از ترس پهبادهای امریکا در ملأ عام ظاهر نمی شود

یکی از اعضای ارشد طالبان می گوید ملا هبت الله آخوندزاده رهبر این گروه زنده و در افغانستان به سر می برد اما از بیم حملات پهبادی امریکا در ملا عام ظاهر نمی شود.

یک عضو ارشد امارت اسلامی طالبان می‌گوید رهبر این گروه در افغانستان به‌سر می‌برد؛ اما از ترس پهپادهای آمریکا در انظار عمومی ظاهر نمی‌شود.

انس حقانی، عضو ارشد طالبان به اسپوتنیک گفت، ملا هبت‌الله آخوندزاده، رهبر این گروه در افغانستان است؛ اما در انظار عمومی ظاهر نمی‌شود، زیرا از حمله احتمالی پهپادهای آمریکایی بیم دارد.

پیشتر برخی رسانه‌ها به نقل از یک عضو ارشد گروه طالبان که نامش ذکر نشد، به سی ان ان گزارش داده بودند ملاهبت الله سال گذشته در یک حمله انتحاری در پاکستان کشته شده است.

حقانی در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره محل زندگی آخوندزاده گفت: «او زنده است و در افغانستان به‌سر می‌برد. من خودم حدود ۱۰ روز پیش با وی ملاقات کردم؛ اما حریم هوایی کشور (افغانستان) چندان امن نیست و پهپادی آمریکایی در آنجا حضور دارند».

هبت‌الله پس از ملا اخترمحمد منصور سومین رهبر امارت اسلامی طالبان است که پس از تأسیس این گروه در سال ۱۹۹۴ سکان رهبری طالبان را به دست گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.