• انتشار: ۱۷ حمل ۱۳۹۹
  • ساعت: ۱۰:۰۸
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 43208
پرینت

رهبر شاخه خراسان داعش دستگیر شد

ریاست عمومی امنیت ملی افزود اسلم فاروقی روابط تنگاتنگی با سایر شبکه‌های تروریستی مانند لشکرطیبه و شبکۀ‌ حقانی نیز داشته که این ارتباطات اکنون در سطوح مختلف گروه داعش شاخۀ خراسان گسترش یافته است

ریاست عمومی امنیت ملی از بازداشت عبدالله اورکزی مشهور به اسلم فاروقی رهبر گروه «تروریستی» داعش شاخۀ خراسان با ۱۹ تن از همکاران نزدیک‌اش خبر داد.

این ریاست اعلام کرد عبدالله اورکزی به همراه قاری زاهد و سیف‌الله مشهور به ابوطلحۀ پاکستانی در یک عملیات هدف‌مند و پیچیده توسط نیروهای قطعات خاص امنیت ملی بازداشت شده‌اند.

در خبرنامۀ ریاست عمومی امنیت ملی آمده است اسلم فاروقی در اعترافات اولیه خود از ارتباطات گسترده سازمان‌های استخباراتی منطقه‌یی با گروه داعش شاخۀ خراسان پرده برداشته است.

بر اساس خبرنامۀ ریاست عمومی امنیت ملی، اسلم فاروقی باشندۀ اصلی روستای «آخندزادگان» منطقۀ اورکزی اجنسی می‌باشد. به گفتۀ این ریاست او پیش از این به عنوان مسئول نظامی شهر پشاور، فرمانده گروه داعش مستقر در درۀ عبدالخیل ولسوالی اچین ولایت ننگرهار و مسئول عملیات‌های داعش در خیبراجنسی فعالیت داشته که پس از کشته‌شدن ابوسعید باجوری به عنوان والی نام نهاد داعش در افغانستان تعیین شده است.

ریاست عمومی امنیت ملی افزود اسلم فاروقی روابط تنگاتنگی با سایر شبکه‌های تروریستی مانند لشکرطیبه و شبکۀ‌ حقانی نیز داشته که این ارتباطات اکنون در سطوح مختلف گروه داعش شاخۀ خراسان گسترش یافته است.

به گفتۀ این ریاست قاری زاهد مشهور به معاذ مسئول نظامی داعش در افغانستان و سیف‌الله مشهور به ابوطلحۀ پاکستانی مسئول جلب و جذب و تنظیم افراد در کتیبه‌های مختلف داعش نیز در ولایت ننگرهار بوده‌اند.

ریاست عمومی امنیت ملی در بارۀ مکان و زمان بازداشت رهبر شاخۀ خراسان داعش چیزی نگفت اما در خبرنامه آمده جزییات اعترافات و چگونگی بازداشت اسلم فاروقی را در روزهای آینده با مردم افغانستان شریک خواهد ساخت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.