امنیت و جرایمِتیتر یک

رهبر جدید طالبان ۶۰۰ شورشی را برای مبارزه با ملا دادالله اعزام کرد

ملا محمد منصور که به تازگی توسط شورای رهبری طالبان در کویته پاکستان به عنوان رهبر جدید گروه طالبان انتخاب شده است ۶۰۰ شورشی خود را برای مبارزه با ملا منصور دادالله که از مخالفان وی در ولایت زابل می باشد به ولسوالی خاک افغان این ولایت اعزام کرده است.

ساکنان این ولسوالی که شاهدان عینی ماجرا هستند از افزایش شمار شورشیان دو طرف در این ولسوالی خبر می دهند، و وقوع نبردی سنگین میان شورشیان دو طرف را بسیار محتمل می دانند.

چندی پیش در اوایل ماه جاری، ملا منصور دادالله از احتمال اختلافات بیشتر میان طالبان خبر داده بود و مخالفت شدید خود را از انتخاب ملا اختر منصور به عنوان جانشین ملا محمد عمر نیز اعلام کرده بود.

ملا دادالله از سران گروه طالبان خواسته بود تا در زودترین وقت رهبر جدیدی انتخاب کنند که مورد قبول همه اعضای گروه طالبان باشد.

وی همچنین حمایت خود را ملا محمد یعقوب فرزند ملا محمد عمر اعلام کرده بود.

ملا دادالله نیز معتقد است که ملا عمر به مرگ طبیعی نمرده است و در شفاخانه ای در شهر کراچی پاکستان به طور مشکوکی به قتل رسیده است.

ملا منصور دادالله برادر ملا دادالله می باشد. و فرمانده طالبان در انجام عملیات های تروریستی در ولایت هلمند بود و توسط یک عملیات نیروهای دولتی و خارجی در سال ۲۰۰۷ کشته شد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا