• انتشار: ۱۱ اسد ۱۳۹۴
  • ساعت: ۱۰:۵۲
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 1353
پرینت

رهبر جدید طالبان می گوید جنگ همچنان ادامه خواهد داشت

ملا اختر محمد منصور، رهبر جدید طالبان در اولین پیام خود پس از انتصاب، وعده داد که جنگ سیزده ساله این گروه ادامه خواهد داشت.

ملا منصور که گفته می شود در شورای رهبری طالبان این پیام صوتی را ضبط کرده است از دیگر  اعضای گروه طالبان خواست تا اتحاد خود را همچنان پس از مرگ رهبر پیشین حفظ کنند.

ملا اختر منصور در حالی این پیام را به دیگر اعضای گروه طالبان و خبرنگاران منتشر می کند که گفته می شود برخی گروه ها میان طالبان از جمله فرزند ملا  عمر با انتصاب وی مخالفت کرده اند.

چندی پیش یک سخنگوی گروه طالبان مرگ ملا محمد عمر را تایید کرد؛ اما در خصوص چگونگی مرگ وی، تاکنون چیزی منتشر نشده است.

 

خلاصه پیام ملا اختر منصور:

“ما باید اتحاد خود را حفظ کنیم. ما باید متحد باشیم، زیرا دشمنان ما از تفرقه میان ما خوشحال خواهند شد. ”

“مسئولیت بزرگی به دوش ماست. این وظیفه یک نفر یا دو نفر نیست، بلکه وظیفه همه ماست که تا زمانی که یک دولت اسلامی در افغانستان حاکم نشده است به مبارزات خود ادامه دهیم. ”

“ما باید به مبارزات خود ادامه دهیم. ما باید یکدیگر را بپذیریم و از تفرقه میان خود دوری کنیم. ”

“هر اتفاقی که افتاد ما باید همچنان طبق اصول شریعت عمل کنیم، این اتفاقات ممکن است مبارزه باشد، دعوت باشد و یا مذاکرات صلح. ”

یک سخنگوی گروه طالبان اما به بی بی سی گفت که ملا اختر منصور در حالی به رهبری این گروه انتخاب شد که تمامی سران طالبان در شورای رهبری طالبان حضور نداشتند و بدون مشورت آنان این انتصاب انجام شده است.

بر اساس قوانین عمارت اسلامی (طالبان)، هرگاه رهبری می میرد، شورای رهبری فراخوانده می شود تا رهبری جدید انتخاب کنند.

به باور برخی آگاهان، مرگ ملا محمد عمر چند دستگی را میان طالبان افزایش خواهد داد و ممکن است برخی از اعضای این گروه به گروه داعش که به تازگی فعالیت های خود را در کشور آغاز کرده است بپیوندند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.