• انتشار: ۲۳ اسد ۱۳۹۴
  • ساعت: ۲۳:۵۴
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 1715
پرینت

رهبر جدید طالبان بیعت رهبر القاعده را پذیرفت

ملا اختر منصور رهبر جدید طالبان، اعلام بیعت رهبر القاعده، ایمن الظواهری، و دیگر اعضای القاعده را پذیرفت.

طالبان امروز در وبسایت رسمی خود بیانیه ای را از طرف ملا منصور منتشر کردند که در آن وی اعلام بیعت رهبر القاعده و دیگر اعضای القاعده را پذیرفته است.

در بیانیه ملا اختر منصور آمده است “امیر جدید طالبان از تمامی برادران خود که در شرایط پر تنش کنونی طالبان ابراز همدردی کردند و پیام های تسلیت خود را برای مرگ ملا عمر ارسال کردند و هم چنین اعلام بیعت خود را با رهبری جدید اعلام کردند تشکر می کند. ”

گفتنی است که ملا منصور اعلام بیعت رهبر طالبان را مهمتر از دیگر بیعت ها اعلام کرده است.

“از میان برادران خود، پذیرفتن اعلام بیعت داکتر ایمن الظواهری رهبر سازمان جهادی بین المللی به نام قاعده الجهاد را در اولویت های خود قرار می دهم. ”

لازم به ذکر است که پذیرفتن بیعت رهبر القاعده از سوی رهبر جدید طالبان امری غیر منتظره و غیر قابل پیش بینی نبود، زیرا پیش از این، ملا اختر منصور قبل از انتشار خبر مرگ ملا عمر، بیانیه ای به حمایت از گروه القاعده منتشر کرده بود.

همچنین انتصاب سراج حقانی، فرمانده عملیاتی گروه القاعده، به عنوان یکی از دو معاون خود از سوی ملا منصور نشان می دهد تیم رهبری ملا اختر منصور پیش از نیز رابطه ای بسیار نزدیک با القاعده داشته است.

شواهد بدست آمده نیز نشان می دهد سراج حقانی سال های زیادی را در گروه القاعده فعالیت داشته است.

با این حال، پذیرفتن اعلام بیعت رهبر القاعده از سوی طالبان آن هم به صورت علنی، نشان دهنده این موضوع است که طالبان به هیچ عنوان درصدد نیستند تا رابطه خود را با این گروه بین المللی قطع کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.