• انتشار: 12 سپتامبر 2019
  • ساعت: 13:16
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 37674
پرینت
به اتهام جاسوسی برای حماس

رهبر اخوان‌المسلمین مصر بار دیگر به حبس ابد محکوم شد

دادگاه جنایی مصر یک بار دیگر «محمد البدیع» رهبر اخوان‌المسلمین این کشور را به حبس ابد محکوم کرد.

دادگاه جنایی قاهره روز گذشته (چهارشنبه ۲۰ سنبله) برای چندمین بار محمد البدیع، رهبر اخوان‌المسلمین، و ده نفر دیگر را به حبس ابد محکوم کرد.

پایگاه خبری مصری الیوم گزارش داد اتهام آنها جاسوسی برای جنبش حماس عنوان شده است.

دادستانی مصر در ۲۵ ماه حمل امسال نیز برای “محمد مرسی” رییس‌جمهور فقید مصر و ۲۱ تن دیگر خواستار اجرای حکم اعدام به اتهام جاسوسی برای “طرف‌های خارجی” شده بود.

این برای چندمین بار است که “محمد بدیع” به حبس ابد محکوم می‌شود. روز شنبه (۱۶ سنبله) نیز دادگاه جنایی مصر او را به همراه ۱۰ نفر دیگر در ارتباط با پرونده “یورش به زندان‌ها” به حبس ابد محکوم کرد.

در ۱۴ قوس سال ۹۷  نیز “محمد بدیع” در ارتباط با پرونده “حوادث دفتر ارشاد” به حبس ابد محکوم شد. سال ۹۶ نیز دادگاه فرجام‌خواهی مصر حکم حبس ابد محمد بدیع در خصوص حوادث الاسماعیلیه و قتل سه شهروند را تأیید کرد.

تا کنون احکام دیگری علیه محمد بدیع از جمله در حوادث سوئز، الاستقامه، قلیوب، یورش به زندان‌ها و اهانت به دستگاه قضایی صادره شده که بیشتر این احکام حبس ابد بوده است.

با کودتای ارتش مصر به رهبری “عبدالفتاح السیسی” علیه دولت “محمد مرسی” در سال ۲۰۱۳ میلادی (۱۳ جوزا ۱۳۹۲) تمامی رهبران اخوان‌المسلمین و شخص مرسی بازداشت و روانی زندان شدند. از آن زمان تا کنون دادگاههای مصر بارها اخوانی‌ها را به اعدام و حبس ابد و دهها سال زندان محکوم کرده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.