• انتشار: 2 دسامبر 2015
  • ساعت: 21:54
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 4802
پرینت

رهبران آلمان و افغانستان متعهد به کاهش روند مهاجرت ها شدند

آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان و محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور امروز چهارشنبه توافق کردند که برای ثبات کشورهای جنوب آسیا با یکدیگر همکاری کنند و روند مهاجرت های غیرقانونی را نیز کاهش دهند.

آنگلا مرکل که کشورش امسال میان دیگر کشورهای اتحادیه اروپا تاکنون بیشترین پذیرش پناهجویان را داشته می گوید “آلمان اکثر پناهجویان افغانی را پذیرش نخواهد کرد.”

خانم مرکل گفت “آلمان فقط به آن دسته از پناهجویان افغانی که با نیروهای نظامی آلمان در افغانستان همکاری داشته اند پذیرش خواهد داد، و کسانی که به دنبال یک زندگی بهتر وارد این کشور شده اند، به افغانستان  برگشت داده خواهند شد.”

وی افزود “مهاجرانی که فقط به دلایل اقتصادی و نه تهدیدهای جانی وارد این کشور شده اند، به افغانستان برگشت داده می شوند.”

خانم آنگلا مرکل و آقای غنی که در یک کنفرانس خبری حضور داشتند با یکدیگر به توافق رسیدند که راه حل پایان مهاجرت ها، توسعه و انکشاف افغانستان می باشد.

صدر اعظم آلمان گفت “ما باید تمامی تلاش خود را برای توسعه افغانستان انجام دهیم تا زندگی بهتری برای مردم این کشور تضمین کنیم.”

وی افزود که ۱۰۰۰ سرباز نیروهای آلمان تحت فرماندهی ناتو در افغانستان حضور دارد که به نیروهای امنیتی افغانستان آموزش های نظامی می دهند، و هم اکنون در زمینه مبارزه با قاچاق انسان و شبکه های جعل پاسپورت نیز فعالیت می کنند.

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور نیز از قاچاق انسان به عنوان فرایندی “رقت بار و گران” یاد کرد که مهاجران مجبور به پرداخت ۲۰،۰۰۰ تا ۲۵،۰۰۰ دالر برای سفری پر خطر هستند.

خانم مرکل اشاره کرد “در حالیکه در برخی مناطق افغانستان ناامنی افزایش یافته است، بسیاری از ولایت دیگر امنیت کافی دارند که می توانند به بیجاشدگان کشور امنیت خوب و کافی بدهند، که این می تواند گزینه ای برای کاهش مهاجرت ها باشد.”

.

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.