• انتشار: 1 دسامبر 2020
  • ساعت: 14:14
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 51470
پرینت

رفتارهای غیر انسانی سربازان استرالیایی در افغانستان در حال افزایش است

رفتارهای غیر انسانی و وحشیانه سربازان استرالیایی در افغانستان همچنان ادامه دارد. رقابت بر سر کشتن غیرنظامیان و بریدن گلوی آنان، و حالا سربازی که از پای یک قربانی شراب می نوشد.

درحالی که جنایات نظامیان استرالیایی در افغانستان با تایید موارد متعدد و مستند از قبیل عطش‌ خون‌ریزی و رقابت بر سر کشتن، رفتار غیرانسانی و غیرضروری با زندانیان و بریدن گلوی زندانیان و غیرنظامیان بار دیگر در صدر روزنامه ها و رسانه‌های جهان قرار گرفته است؛  با انتشار برگ جدیدی از رفتار غیرانسانی این نظامیان،گاردین تصویری را منتشر کرد که در آن نیروهای ویژه ارشد استرالیایی از پای یک قربانی افغان مشروب می‌خورند.

این نشریه انگلیسی نوشت تعدادی از تصاویر به دست آمده توسط آن‌ها نشان می‌دهد که یک نظامی ارشد استرالیایی، که هنوز نیز در حال خدمت است، در حال نوشیدن مشروب از داخل پای مصنوعی یک افغان کشته شده در داخل پایگاه نیروهای ویژه استرالیا در «ترینکوت» پایتخت ولایت ارزگان است.

گاردین تصویر دیگری را نیز منتشر کرد که در آن ظاهراً ۲ نظامی استرالیایی در حال رقص با این پا هستند.

این نخستین تصویری است که گزارش‌های قبلی درباره استفاده از پای مصنوعی قربانیان افغان به عنوان ظرف آشامیدنی نظامیان استرالیایی را تایید می‌کند.

برخی نظامیان استرالیایی می‌گویند این عمل بطور گسترده توسط افسران رده بالا تحمل می‌شد و حتی برخی از نظامیان ارشد نیز آن را انجام می‌دادند.

گفته می‌شود این پای مصنوعی متعلق به یک فرد مظنون به عضویت در گروه طالبان است که در حمله نیروهای استرالیایی کشته شده بود اما ژنرال آنگس کمپبل، رئیس ستاد ارتش استرالیا، اخیراً با تایید کشتار غیرقانونی غیرنظامیان و زندانیان افغان اعتراف کرد که در بسیاری موارد، نظامیان استرالیایی در کنار فرد کشته شده اسلحه و بی‌سیم قرار می‌دادند تا در توجیه برای این کشتار وانمود کنند که افراد در عملیات نظامی کشته شدند.

ارتش استرالیا درحالی گوشه‌ای از جنایات نظامیانش در افغانستان را تایید کرده که در دو دهه اخیر همه نیروهای خارجی بویژه نظامیان آمریکایی مرتکب جنایات جنگی شده‌اند اما آمریکا با قُلدری از بررسی جنایات نظامیانش در افغانستان جلوگیری کرده است.

تاکنون تلاش‌های دیوان کیفری بین‌المللی برای رسیدگی به جنایات جنگی آمریکا و ناتو در افغانستان با لغو روادید دادستان پرونده افغانستان، هشدار برای بازداشت وی و دیگر کارکنان دادگاه که در این پرونده دخیل باشند و نیز توقیف و بلوکه کردن دارایی‌ها و اموال این دادگاه در آمریکا و اعمال تحریم علیه آن مواجه شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.