سیاستِتیتر یک

برای رسیدن به صلح به هیچ کشوری امتیاز نمی دهیم

 

آقای غنی در سخنرانی خود، طالبان و سایر گروه های هراس افگنی که برای استخبارات خارجی و قاچاقبران مواد مخدر می جنگند را “خوارج” خواند.

وی تاکید کرد که این گروه های هراس افگن به دنبال تفرقه میان مردم افغانستان و تجزیه این کشور می باشند.

رییس جمهوری خاطر نشان ساخت که حکومت وحدت ملی در راستای گفتگوهای صلح به هیچ کشوری امتیاز نداده و نخواهد داد.

او تصریح نمود: ” حکومت وحدت ملی هیچ گاه حاضر نبوده که با منافع ملی به یکی از کشورها امتیاز بدهد و هیچ گاه حاضر نخواهد شد که امتیاز بدهد”.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به مبارزه جدی و قاطع حکومت با پدیده ی شوم فساد اداری و اختلاس اشاره کرد و گفت: مبارزه جدی و همه جانبه علیه فساد آغاز شد و غفلت در این زمینه برای رهبران حکومت قابل قبول نمی باشد.

در همین حال؛ عبدالهادی مسلم یار رییس مجلس بزرگان نیز از حکومت خواست تا با کسانی که به جهاد مردم افغانستان توهین می کند با قاطعیت برخورد کند.

عبدالروف ابراهیمی رییس مجلس نمایندگان، ۷ ثور ۱۳۵۷ را سرآغاز بدبختی، مصیب و ویرانی کشور خواند و گفت: ۸ ثور ۱۳۷۱ روز پیروزی مجاهدین افغانستان علیه نظام دیکتاتوری بود که ارزش های اسلامی و ملی را زیر پا می کرد.

صلاح الدین ربانی وزیر امور خارجه نیز ۸ ثور را پرافتخارترین روز در تاریخ معاصر افغانستان خواند و تاکید نمود که باید همه ساله از این روز طی محافل باشکوه گرامی داشت به عمل آید.

آقای ربانی گفت: امروز مردم افغانستان در برابر گروه هایی قرار دارند که ۲۰ سال پیش قرار داشتند و قربانی های زیادی در این راه دادند.

وی با اشاره به پروسه ی صلح افغانستان تاکید نمود که دشمنان مردم افغانستان نباید صلح خواهی دولت افغانستان را نشانه ی ضعف بپندارند.

در همین حال؛ محمدسرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری طالبان را وارثان حکومت خلق و پرچم خواند که عملکردشان مانند حکومت کمونیستی خلاف ارزش های اسلامی و ملی می باشد.

گفتنی است که امروز از بیست و چهارمین سالروز پیروزی مجاهدین در برابر حکومت کمونیستی طی محفلی باشکوه با حضور رهبران حکومت وحدت ملی، مقام های بلند پایه دولتی، اعضای شورای ملی، اعضای کابینه و نمایندگان و سفرای کشورهای خارجی در ارگ ریاست جمهوری گرامی داشت به عمل آمد.

//جمهور//

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا