• انتشار: ۹ ثور ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۵:۴۵
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 57476
پرینت

رسانه پاکستانی: اشرف غنی چندین سفر پنهانی به پاکستان داشته است

رسانه پاکستانی نوشته است اشرف‌غنی اخیرا برای جبران شکاف‌های ایجادشده با طرف پاکستانی، چندین سفر از قبل اعلام‌نشده به پاکستان داشته است.

به تازگی یک رسانه‌ پاکستانی در مطلبی ادعا کرده است اشرف‌غنی؛ رییس جمهوری اخیرا چندین سفر غیررسمی و سری به پاکستان داشته است.

این مطالب توسط حامد میر؛ خبرنگار پاکستانی در سایت The news International  نوشته شده است.

وی نوشته است اشرف‌غنی اخیرا برای جبران شکاف‌های ایجادشده با طرف پاکستانی، چندین سفر از قبل اعلام‌نشده به پاکستان داشته است.

همچنین کامران خان روزنامه‌نگار مطرح پاکستانی در توییتی نوشته‌است آقای غنی چند ماه پیش در راولپندی با رییس ارتش پاکستان دیدار داشته است.

وی نوشته است: «چند ماه پیش اشرف غنی با هواپیمایی به فرودگاه نظامی چکاله پاکستان آمد، اما از هواپیما پایین نشد و جنرال باجوا رییس ستاد ارتش پاکستان در داخل طیاره همرایش ملاقات طولانی داشت. غنی خواست این موضوع پنهان بماند.»

اما محمد امیری؛ معاون سخنگوی ریاست جمهوری چهارشنبه‌شب (۸ ثور) در توییتی نوشت آخرین سفر رییس جمهوری به پاکستان در جون ۲۰۱۹ بوده و دیگر هیچ سفر رسمی و غیررسمی به آن کشور نداشته است.

طالبان انعطاف نشان دهند

در بخشی از مطالب روزنامه پاکستانی آمده است یک مقام امنیتی پاکستان در سفری به دوحه به نمایندگان طالبان هشدار داده که اگر در روند صلح «انعطاف» نشان ندهند با تبعات آن روبرو خواهند شد.

روزنامه‌نگار پاکستانی نوشته او دریافته که یک مقام ارشد امنیتی در دوحه پیام واضح «دیگه بس است» را به نمایندگان طالبان داده است.

آقای میر به نقل از منابع امنیتی پاکستان نوشته نهادهای امنیتی پاکستان شواهدی از ارتباط تحریک طالبان پاکستان با طالبان یافته اند.

این منبع گفته طالبان افغانستان و پاکستانی دو روی یک سکه اند، اگرچه طالبان این اتهام را رد کرده است.

در سال‌های گذشته، ارتش پاکستان عملیاتی علیه تحریک طالبان پاکستان به راه انداخته اند. مقام‌های پاکستانی در مواردی افغانستان و هند را متهم به حمایت از تحریک طالبان پاکستان کرده اند.

اما از دید دولت افغانستان، پاکستان از طالبان در افغانستان حمایت می‌کنند و جنگجویان این گروه در خاک آن کشور آموزش می‌بنند.

این اتهام از دیر زمانی علیه پاکستان مطرح شده؛ اتهامی که مقام‌های پاکستانی آن را رد می‌کنند.

اشرف‌غنی؛ رییس ‌جمهوری چندی پیش از پاکستان خواست تا میان دوستی و دشمنی با کشورش، یکی را انتخاب کند.

رییس‌ جمهوری افزود که با ناآرامی افغانستان، پاکستان نیز ناآرام خواهد شد.

اما عارف علوی؛ رییس‌ جمهوری پاکستان گفته‌است که تقاضای شمولیت پاکستان در روند صلح افغانستان، خواست امریکا نه؛ بلکه خواست پاکستان است؛ چون بزرگ‌ترین برنده منفعت صلح در افغانستان، پاکستان خواهد بود.

رییس جمهور پاکستان گفته‌است که جنگ در افغانستان زندگی حدود ۷۰ هزار شهروند پاکستان را گرفته و میلیاردها دالر به این کشور زیان رسانده‌است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.