برگزیده هاسیاست

رسانه هندی: با حمایت عمران خان، لشکر طیبه با طالبان افغانستان جلسه برگزار کرده بودند

یک رسانه هندی مدعی شده که گروه «تروریستی لشکر طیبه» به رهبری «حافظ سعید» سال گذشته خورشیدی و به دنبال تسلط طالبان بر افغانستان، جلسه ای با حضور برخی متحدان کلیدی شبکه حقانی و با حمایت عمران خان نخست وزیر پیشین پاکستان برگزار کرده است.

«اندیا تودی» گزارش کرده که بر بنیاد برخی گزارشات استخباراتی، پس از سقوط دولت پیشین در افغانستان و حاکمیت طالبان بر این کشور، روابط میان اعضای لشکر طیبه پاکستان و طالبان افغانستان افزایش یافته است.

این رسانه مدعی است که گسترش روابط میان طالبان افغانستان و اعضای گروه لشکر طیبه با حمایت عمران خان نخست وزیر پیشین پاکستان میسر شده است.

این رسانه می گوید که تصاویری که از این جلسه بدست آمده نشان می دهد که بلافاصله پس از سقوط دولت پیشین در افغانستان، شماری از اعضای گروه لشکر طیبه، برخی رهبران سیاسی از حزب عمران خان، شماری از چهره های مطرح طالبان افغانستان که در مدرسه دارالعلوم حقانیه بوده اند و برخی چهره های دیگر در یک جلسه در ایالت خیبرپختونخواه حضور دارند.

لشکر طیبه در سال ۱۹۹۰ میلادی توسط حافظ محمد سعید در افغانستان و پاکستان بنیانگذاری شد. این گروه توسط شماری از کشورها و سازمان ملل به عنوان یک گروه تروریستی شناخته می شود.

تاکنون گزارش های متعددی از کمک های نظامی و محافظتی سازمان استخبارات پاکستان (آی اس آی) از این گروه منتشر شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا