اجتماعی

رسانه امریکایی: سرانجام طالبان چهره واقعی خود را نشان دادند

روز گذشته نیروهای امارت اسلامی به روی زنانی که برای احقاق حق خود به سرک آمده بودند، آتش گشودند و ترس و رعبی شدید در میان تظاهرات کنندگان مسالمت آمیز ایجاد کردند.

براساس گزارشات در رویداد تعدادی زخمی شدند.

رسانه «Human events» (رویدادهای انسانی) طی مطلبی روز گذشته (بیست و هشت دسامبر مطابق با ۷ جدی) در این مورد می نویسد طالبان سرانجام چهره واقعی خود را نشان دادند.

در این مطلب می خوانیم طالبان علی رغم وعده تغییری که داده بودند، زنان و دختران را از سفرهای راه دور بدون یک همراه محرم منع کرده اند.

وزارت امر به معروف و نهی از منکر طالبان طی یک دستورالعمل که یک شنبه هفته جاری اعلام شد سفر بیش از مسافت چهل و پنج مایل(هفتاد و دو کیلومتر) بدون همراه محرم را برای زنان ممنوع کردند.

این دستور العمل همچنین از صاحبان موتر می خواهد زنانی که حجاب اسلامی ندارند را سوار موتر خود نکنند. طبق دستور العمل اعلام شده پخش موسیقی هنگام رانندگی ممنوع می باشد.

طالبان همچنین هفته گذشته نیز از شبکه های تلویزیونی افغانستان خواسته بودند از پخش شو و سریال هایی که زنان در آنها نقش ایفا کرده اند خودداری نمایند. ژورنالیستان زن نیز از حضور در رسانه های تصویری بدون حجاب اسلامی منع شده اند.

این همه در حالی ست که زنان و دختران از رفتن به مکتب و پوهنون و کار در بیرون از منزل منع شده اند.

در چنین شرایطی می توان گفت طالبان از نظر ایده و نظر حداقل نسبت به گذشته هیچ تغییری نکرده اند و همچنان زن ستیز باقی مانده اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا