• انتشار: ۹ میزان ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۴:۳۵
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 64454
پرینت

رزمایش نظامی مشترک پاکستان و روسیه در غربی ترین نقطه روسیه

پاکستان و روسیه به طور مشترک رزمایش نظامی در غربی ترین نقطه خاک روسیه در منطقه «کراسنودار» برگزار کردند.

وزارت دفاع روسیه در بیانیه ای گفته است که این رزمایش نظامی مشترک میان پاکستان و روسیه چهارشنبه (۷ میزان مطابق با ۲۸ سپتامبر) طی یک مراسم رسمی در محوطه آموزش نظامی «مولکینو» در منطقه «کراسنودار» در غرب روسیه برگزار شد.

در این رزمایش بیش از ۱۳۰ سرباز مسلح از پاکستان و روسیه اشتراک داشتند.

در این مراسم «جنرال محمود رشید» اتشه نظامی سفارت پاکستان در روسیه و «جنرال والری پولخوتنیوک» رئیس نیروهای مسلح ارتش ۴۹ منطقه نظامی جنوب روسیه اشتراک داشتند و سخنرانی کردند.

دراین رزمایش روسیه به نمایش شماری از تجهیزات نظامی مدرن و سلاح های نیروهای مسلح خود به شمول «ربات شهری ماین پاکی ۶» و «ربات کبرا ۶۰۰» پرداخت.

محمود رشید اتشه نظامی سفارت پاکستان در روسیه گفت: “این رزمایش بسیار برای ما حائز اهمیت است. خوشحالیم که از این طریق می توانیم تجربیات حرفه ای نیروهای مسلح خودمان را به اشتراک بگذاریم و می توانیم همکاری های دو جانبه میان نیروهای ویژه پاکستان و روسیه در بخش نظامی را تقویت کنیم.”

این رزمایش در منطقه کراسنودار در غربی ترین نقطه پاکستان در حالی برگزار می گردد که این منطقه هزاران مایل با خاک پاکستان فاصله دارد.

همچنین براساس برخی گزارش ها، روسیه امروز (جمعه ۹ میزان) نیز یک تمرین نظامی با تانک های خود در خاک تاجیکستان به راه انداخته است.

این در حالیست که روز گذشته (پنجشنبه) الکسی زایتسف سخنگوی وزارت خارجه روسیه از افزایش تنش ها میان مقام های طالبان در افغانستان و مقامات در تاجیکستان اظهار نگرانی کرده بود و خواهان حل اختلافات به شیوه قابل قبولی کرده بود.

عبدالغنی برادر معاون رئیس دولت موقت طالبان پیش تر تاجیکستان را متهم کرده بود که در امور داخلی افغانستان دخالت می کند و این اقدام آنها با واکنش طالبان مواجه خواهد شد.

آقای برادر همچنین گفته بود که دست کم یک هزار تن از جنگجویان طالبان را به ولایت تخار که با تاجیکستان مرز دارد اعزام کرده اند.  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.