• انتشار: 18 جولای 2020
  • ساعت: 15:55
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 45892
پرینت

رزمایش ناگهانی ارتش روسیه به دستور پوتین آغاز شد

وزارت دفاع روسیه از آغاز مانورهای از قبل اعلام نشده به منظور بررسی میزان آمادگی رزمی ارتش این کشور در مناطق جنوبی و غربی، نیرو های دریایی منطقه دریای شمال و اقیانوس آرام و نیروهای ناوگان هوایی خبر داد.

رئیس جمهوری روسیه برای مشاهده میزان آمادگی نیروهای مسلح روسیه بدون اعلام قبلی و به طور ناگهانی، دستور آغاز رزمایش را داد.

وزارت  دفاع روسیه از آغاز مانورهای از قبل اعلام نشده به منظور بررسی میزان آمادگی رزمی ارتش این کشور در مناطق جنوبی و غربی، نیرو های دریایی منطقه دریای شمال و اقیانوس آرام و نیروهای ناوگان هوایی خبر داد.

سرگئی شایگو وزیر دفاع روسیه اعلام کرد که از روز جمعه و به دستور “ولادیمیر پوتین” فرمانده کل نیروهای مسلح این کشور، مانورهای از قبل اعلام نشده به منظور بررسی غافلگیرانه میزان آمادگی رزمی نیروهای نظامی در مناطق نظامی جنوبی و غربی کشور، تفنگداران دریایی نیروهای دریای شمال و اقیانوس آرام و قطعات جداگانه ارتش در مناطق مرکزی و همچنین نیروهای هوا-فضای روسیه آغاز شد.

شایگو این مطلب را در دیدار با فرماندهان نظامی وزارت دفاع در  مرکز مدیریت دفاع ملی اعلام کرد.

وزیر دفاع روسیه اعلام کرد: در جریان این آزمایش، اجرای ۵۶ رزمایش پیش بینی شده است. این رزمایش ها در ۳۵ میدان نظامی زمینی و ۱۷ محدوده نظامی دریایی در دریای سیاه و دریای خزر برگزار می شود.

به گفته شایگو، حدود ۱۵۰ هزار نیروی نظامی، بیش از ۲۶ هزار دستگاه تجهیزات و فناوری‌های، ۴۱۴ فروند هواپیما و ۱۰۶ کشتی و زیردریایی در تمرینات در نظر گرفته شده برای ارزیابی غافلگیرانه مشارکت خواهند داشت.

وزیر دفاع روسیه همچنین دستور داد که با توجه به شیوع بیماری کووید-۱۹ در کشور، کلیه اقدامات لازم برای حفظ سلامت پرسنل نظامی در حین انجام این تمرینات انجام شود.

به گفته شایگو، نتایج این رزمایش ها، در قالب ارزیابی مورد بررسی قرار می گیرد و این ارزیابی ها در تعیین واحدهای نظامی که در رزمایش بزرگ قفقاز- ۲۰۲۰ شرکت می کنند، مورد توجه قرار می گیرد. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.