• انتشار: 4 دسامبر 2019
  • ساعت: 12:15
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 39756
پرینت

رزمایش مشترک چین و پاکستان برای مبارزه با تروریزم برگزار می شود

وزارت دفاع چین در بیانیه ای اعلام کرد این کشور در حال اعزام نیروهای خود به پاکستان برای برگزاری رزمایش مشترک مبارزه با تروریسم است.

تارنمای یی سی چین روز چهارشنبه گزارش داد اعزام نیروها به این رزمایش که یک ماه به طول می انجامد از این هفته شروع شده است.

گزارش حاکی است هدف از این رزمایش افزایش همکاری میان ارتش‌های دو کشور برای مبارزه با تروریسم بخصوص مقابله با حملاتی است که متوجه طرح های مشترک دو کشور است.

دو طرف در حال اجرای کریدور اقتصادی به ارزش ۵۶ میلیارد دالر در چارچوب راه ابریشم نوین هستند و نگرانی دو کشور این است که طرح های مشترک آنها هدف حمله تروریست ها باشد.

ایرنا نوشت که این هفتمین بار است که دو کشور رزمایش مشترک مبارزه با تروریسم موسوم به رزمایش “مبارزان” را برگزار می کنند هدف از آن طبق اعلام وزارت دفاع چین، تقویت همکاری‌های نظامی و دفاعی و مقابله با تهدیدهای امنیتی است.

دفاع از تاسیسات کلیدی یکی از تازه‌ترین بخش‌هایی است که به رزمایش مشترک مبارزان افزوده شده است بخشی از رزمایش در مناطق کوهستانی برای مقابله با تروریست ها برگزار می‌شود.

“لی وی” کارشناس مبارزه با تروریسم موسسه روابط بین‌الملل و معاصر پکن می‌گوید که تاسیساتی چون بنادر، بزرگراه‌ها و معادن و مراکز در حال ساخت می‌تواند هدف تروریست‌ها قرار گیرد.

او گفت این رزمایش آزمایش خوبی برای سربازان و افسران چین و پاکستان است که آمادگی‌های‌شان را برای مقابله با چنین تهدیدهایی افزایش دهند.  

هر دو کشور در ماه اسد نیز عملیات مشترک شاهین هشت را در راستای مبارزه با تروریسم انجام دادند تمرینات مشترک نیروی دریایی دو کشور نیز ماه جنوری سال ۲۰۲۰ در آبهای پاکستان انجام خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.