• انتشار: ۴ عقرب ۱۴۰۰
  • ساعت: ۰۹:۴۳
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 66547
پرینت

رد شایعات؛ گروه مقاومت به رهبری «قوماندان حبیب وردوجی» در بدخشان صحت ندارد

روز گذشته گزارش هایی مطرح گردید که گویا گروهی تحت عنوان جبهه مقاومت علیه طالبان وابسته به جبهه مقاومت ملی به رهبری احمد مسعود در بدخشان اعلام حضور کرده است.

حکیمی خبرنگار رها در ولایت بدخشان اما می گوید گروه مقاومت به شکل علنی در این ولایت حضور پیدا نکرده است، اما شایعات بسیار زیادی میان مردم در شماری از ولسوالی ها این ولایت به شمول اشکاشم، وردوج، بهارک و یا زردیو وجود دارد که گویا شخصی به نام «قوماندان حبیب وردوجی» رهبری این گروه را بر عهده دارد.

اما وی می افزاید که گروه مقاومت تاکنون به هیچ عنوان در هیچ یک از ولسوالی های این ولایت اعلام موجودیت رسمی نکرده و تاکنون هیچ اقدام و یا درگیری نیز علیه طالبان انجام نداده است.

آقای حکیمی همچنین می گوید حتی این گروه حضور غیررسمی خود را نیز پیش مردم ثبت نکرده و هیچ منبع رسمی و تایید شده ای نیز حضور این گروه را تایید نمی کند.

وی می افزاید «تنها شایعات مردمی در این ولسوالی زیاد است که گویا قوماندان حبیب وردوجی به زودی علیه طالبان اقدام می کند، اما تاکنون کسی اعلام موجودیت این گروه را در هیچ یک از ولسوالی ها به چشم ندیده است.»

جبهه مقاومت ملی به رهبری احمد مسعود فرزند احمد شاه مسعود پس از روی کار آمدن مجدد طالبان در ولایت پنجشیر شکل گرفت و تا مدتی نیز علیه افراد طالبان مقاومت کرد، اما پس از تصرف ولایت پنجشیر به دست طالبان، از مکان بود و باش احمد مسعود تاکنون خبری در دست نیست، اما شایعات زیادی وجود دارد که او به تاجیکستان رفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.