• انتشار: 14 جولای 2019
  • ساعت: 17:21
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 35913
پرینت
تأیید و تصویب بودجه انتخابات

رخصتی تابستانی شورای ملی را احتمالا به تعویق می اندازد

اهمیت تأیید و تصویب بودجه انتخابات سبب شد حکومت از شورای ملی بخواهد رخصتی تابستانی خود را به تعویق بیندازد.

فضل‌هادی مسلم یار رییس مجلس سنا در نشست امروز یک‌شنبه (۲۳ سرطان) این مجلس گفت حکومت از طریق وزارت دولت در امور پارلمانی از مجلس سنا خواسته است تا رخصتی‌های تابستانی خود را تا تصویب بودجه انتخابات به تعویق بیندازد.

آقای مسلم‌یار افزود، حکومت تاکید دارد جامعه جهانی و شرکای انتخاباتی افغانستان در تامین بودجه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری جدی نیستند و به همین خاطر حکومت از طریق وزارت مالیه برای انتخابات بودجه اختصاص داده تا زمینه برگزاری انتخابات فراهم گردد.

به گفته او، حکومت در برگزاری انتخابات ریاست جمهوری جدی است و برای تصویب بودجه انتخابات از دو مجلس شورای ملی خواسته است تا رخصتی های تابستانی خود را به تعویق اندازند.

با این وجود سناتوران نیز با تعویق رخصتی های تابستانی شان تا معرفی و تایید بودجه وسط سال موافقت کردند.

از سوی دیگر، آقای مسلم‌یار به سناتوران گفت سلام رحیمی وزیر دولت در امور صلح نیز از وی خواسته است تا به او وقت دهد که در یکی از نشست‌های آینده مجلس سنا دیدگاه دولت افغانستان در مورد صلح را به سناتوران و از این طریق به مردم افغانستان توضیح دهد.

سناتوران نیز موافقت کردند تا آقای رحیمی در یکی از نشست‌های آینده مجلس سنا حضور یافته و در مورد چگونگی روند صلح معلومات دهد.

آقای مسلم‌یار گفت به آقای رحیمی وقت خواهد داد تا در یکی از نشست‌های مجلس سنا (سه شنبه هفته جاری و یا یک شنبه آینده) در مورد صلح دیدگاه خود را با سناتوران شریک سازد.

سلام رحیمی به تاز گی از سوی رییس جمهور به عنوان وزیر دولت در امور صلح تعیین شده است. او پیش از این به عنوان رییس دفتر مقام عالی ریاست جمهوری کار می‌کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.