• انتشار: 4 فوریه 2018
  • ساعت: 20:41
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 26114
پرینت

رحمت الله نبیل که در خارج از کشور است ممنوع الخروج شد

رحمت الله نبیل رئیس اسبق اداره امنیت ملی در حالی که خارج از کشور بسر می برد، از سوی دولت ممنوع الخروج شد.

روند سیاسی «محور مردم افغانستان» با ارسال خبرنامه ای به خبرگزاری رها نوشته است: «انجنیر رحمت الله نبیل عضو شورای رهبری محور مردم افغانستان و رییس عمومی سابق امنیت ملی کشور بر اساس یک حکم حکومت افغانستان ممنوع الخروج اعلام گردید.»

خبرنامه مذکور می افزاید این حکم زمانی صادر شد که آقای نبیل در سفری در خارج از کشور به سر می برد.

محور مردم افغانستان در خبرنامه اش نوشته است دولت افغانستان پس از آن تصمیم به اعلام ممنوع الخروجی آقای نبیل گرفت که وی سال گذشته اقدام به افشا سازی اسنادی در خصوص مداخلات استخبارات پاکستان در امور داخلی افغانستان و برخی فعالیت های سیستماتیک و نظام مند رهبری کنونی دولت وحدت ملی در جریان انتخابات ریاست جمهوری کرد.

منبع علاوه می کند که رحمت الله نبیل به زودی به کشور باز خواهد گشت و مبارزات سیاسی خود جهت تحقق قانون و مشروعیت را به جدیت ادامه می دهد.

این روند سیاسی همچنین نگاشته است که حکم ممنوع الخروجی آقای نبیل گام دیگری در راستای نقض حقوق و آزادی های سیاسی یک شهروند کشور می باشد.

خبرنامه علاوه می کند: «راس حکومت وحدت ملی به این گمان است که می تواند با اتخاذ چنین تصامیمی، اراده مردم افغانستان را در راستای داشتن یک حکومت مشروع و قانون ‌مدار تضعیف نموده و در میان فعالان و رهبران اپوزسیون رعب و وحشت ایجاد کند. حکومت غافل از آن است که امروز در سراسر کشور، صدای دادخواهی، عدالت طلبی و داشتن یک حکومت مبتنی بر قانون و آرای مردم،  بیش از هر زمانی بلند تر شده است. ما بدون هر نوع تزلزل، مبارزه خود را علیه این حکومت در چارچوب قانون، تشدید بخشیده و به هیچ‌ وجه تسلیم زور و بی عدالتی نمی‌شویم.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.