سیاست

رحمت الله نبیل: قیام مردم علیه طالبان به زودی تا ۱۲ ولایت گسترش می یابد

رحمت الله نبیل رئیس اسبق اداره امنیت ملی افغانستان می گوید که با توجه به رفتار و عملکرد طالبان، قیام های مردمی علیه آنان به زودی تا ۱۲ ولایت کشور گسترش می یابد.

آقای رحمت الله نبیل رئیس اسبق اداره امنیت ملی کشور امروز (پنجشنبه ۲۳ جدی) ضمن بازنشر تصاویری از تظاهرات گسترده مردمی در ولایت فاریاب، نوشته است که با توجه به رفتار و عملکرد طالبان، به زودی قیام های گسترده ای در ۱۰ الی ۱۲ ولایت کشور علیه امارت اسلامی صورت می گیرد.

وی همچنین گفته است که طالبان برای حاکمیت خلق نشده است، بلکه آنها برای از بین بردن ارزش ها در افغانستان بوجود آمده اند، و مردم افغانستان در برابر این نمایش سازمان استخبارات پاکستان تماشا کننده نخواهند بود.

لازم به ذکر است که به دنبال بازداشت «مخدوم عالم» یک فرمانده ازبک تبار طالبان در ولایت فاریاب به دستور ملا فاضل آخوند، تظاهرات گسترده ای امروز (پنجشنبه ۲۳) جدی در شهر میمنه صورت گرفت.

براساس گزارش ها از میمنه، والی، فرمانده پولیس و آمر امنیت طالبان از میمنه گریخته اند و مردم نیز پرچم امارت اسلامی را پایین کشیده اند.

مردم همچنین هشدار داده اند که اگر مخدوم عالم تا امشب آزاد نگردد، پرچم امارت اسلامی دیگر در ولایت فاریاب برافراشته نخواهد شد.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

  1. طالبان یک گروه تروریستی اند با قدرت نظامی و مداخله واضح ISIپاکستان داخل افغانستان شدند و مردم افغانستان را گروگان گرفته اند .تمام جهانیان اینرا میدانند و صرف تماشاگر اند .باید هرچه زودتر این حالت فاجعه بار خاتمه داده شود از هر طریق ممکن مداخله پاکستان و نفوذ چین در افغانستان قبل از اینکه دیر شود باید گرفته شود .
    مسئولیت اول متوجه امریکا و شرکا ناتو است که با پلان های مبهم و مذاکرات مخرب در دوحه باعث سقوط رژیم و نظام عسکری افغانستان شدند .
    باید هر چه زودتر دست بکار شده و مردم را در مقاومت علیه این تروریست ها همکاری کنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا