سیاستِتیتر یک

 رحمت الله نبیل: سران ارشد طالبان برای مشورت با ملا هبت الله به قندهار رفته اند

رحمت الله نبیل رئیس اسبق اداره امنیت ملی کشور می گوید که برخی سران ارشد طالبان به ولایت قندهار رفته اند تا با ملا هبت الله آخندزاده روی برخی تبدیلی ها در کابینه جهت کسب مشروعیت بین المللی و رفع اختلافات درونی مشورت کنند.

رحمت الله نبیل امشب (دوشنبه ۱ حمل) در حساب توییترش نوشته است براساس اطلاعاتی که بدست آورده، سران ارشد طالبان به شمول ملا عبدالغنی برادر معاون رئیس الوزرای طالبان و سراج الدین حقانی سرپرست وزارت امور داخله به ولایت قندهار رفته اند.

وی گفت که ملا محمد یعقوب سرپرست وزارت دفاع امارت اسلامی نیز از هرات به آنها در قندهار ملحق می شود تا روی سه موضوع با ملا هبت الله آخندزاده رهبر عالی طالبان دیدار و مشورت کنند.

به گفته ی آقای نبیل، اولین دلیل این دیدار رفع اختلاف های درونی توسط ملا هبت الله آخندزاده است.

دومین دلیل این دیدار نیز، متقاعد ساختن ملا هبت الله برای انجام برخی تبدیلی ها در کابینه طالبان جهت کسب مشروعیت بین المللی ذکر شده است.  

و به باور آقای نبیل، سومین دلیل نیز بحث و گفتگو روی موضوعات مالی و تقرر برخی مقام ها است.

رحمت الله نبیل همچنین علاوه کرده است که احتمال دارد مولوی شهاب الدین دلاور، سرپرست وزارت معادن و احمدالله وثیق و چند تن از چهره های ارشد طالبان حذف و با تبدیل گردند.

گفتنی است که پیش از این نیز گزارش های فراوانی از منابع طالبان مبنی بر اختلاف و درگیری های شدید میان حقانی و ملا برادر منتشر شده بود.

بیشتر بخوانید:

خلیل الرحمان حقانی با مشت به ملا برادر حمله کرده بود

ملا عبدالغنی برادر پیشنهاد تامین امنیتش توسط سراج الدین حقانی را رد کرد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا