سیاست

رحمت الله نبیل خطاب به ترامپ: اگر در امریکا احساس امنیت نمی کنی بیا افغانستان

رحمت الله نبیل رئیس اسبق اداره امنیت ملی کشور در کنایه ای در واکنش به گزارش ها درباره یورش پولیس اف بی آی ایالات متحده به ویلای دونالد ترامپ رئیس جمهور پیشین امریکا، خطاب به ترامپ گفته است که «اگر در امریکا احساس امنیت نمی کنی بیا افغانستان؛ مطمئنم با کاری که برای طالبان در دوحه کردی، آنها امنیت تو را در «شیرپور» کابل تضمین می کنند.»

«ایمن الظواهری» رهبر القاعده ۱۰ روز پیش در منطقه شیرپور شهر کابل توسط پهبادهای امریکایی هدف قرار گرفت و کشته شد.

آقای نبیل افزوده که طالبان هرگز فرستاده ات برای افغانستان، داکتر خلیلزاد، را که به آنها برای تصرف قدرت در افغانستان کمک کرد نیز فراموش نخواهد کرد.

وی علاوه کرد: «مطمئنم بخاطر داری که پس از پیمان دوحه، طالبان دیگر به قوای امریکایی حمله نمی کردند و فقط افغان ها را می کشتند، زیرا دشمنی آنها فقط با افغان ها بود.»

رئیس اسبق اداره امنیت ملی افغانستان اضافه کرد: «اگر باور نداری، از دوست استراتژیکت جنرال قمر جاوید باجوا بخواه که امنیت تو را تضمین کند. ما چندین نفر دیگر را نیز در کابل داریم که در لیست تحت تعقیب اف بی آی قرار دارند.»

ظاهرا اشاره آقای نبیل به افراد دیگر در لیست تحت تعقیب پولیس اف بی آی، سراج الدین حقانی سرپرست وزارت داخله طالبان است که اف بی آی برای اطلاعات منجر به دستگیری وی ۱۰ میلیون دالر پاداش تعیین کرده است.

لازم به ذکر است که دونالد ترامپ رئیس جمهور پیشین امریکا شامگاه دوشنبه (۱۷ اسد) گفت پولیس اف بی آی به ویلای وی در ایالت فلوریدا یورش برده است.

براساس گزارش ها، این اقدام اف بی ای با حکم دادگاه صورت گرفته و مربوط به نگهداری اسناد محرمانه کاخ سفید در ویلای ترامپ می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا