سیاست

رحمت الله نبیل: حضور مستکبرانه حقانی در ملا علام روحیه تروریست ها را تقویت می کند

رحمت الله نبیل رئیس اسبق اداره امنیت ملی افغانستان در واکنش به رسانه ای شدن چهره سراج الدین حقانی سرپرست وزارت امور داخله طالبان می گوید که حضور «مستکبرانه» حقانی، روحیه دیگر شبکه های تروریستی را در جهان تقویت می کند.

آقای نبیل شب گذشته (شنبه ۱۴ حوت) در حساب توییترش جدولی از لیست حملاتی که شبکه حقانی متهم به راه اندازی آنها طی سال های ۲۰۰۱ الی ۲۰۱۵ در افغانستان می باشد را نشر کرده و نوشته است که حضور مستکبرانه سراج الدین حقانی به عنوان سرپرست وزارت امور داخله حاکمان فعلی افغانستان روحیه دیگر شبکه های تروریستی را در جهان تقویت می کند.

آقای نبیل افزوده است که حملات شبکه حقانی تا سال ۲۰۱۵ به نام خود شبکه حقانی ثبت می گردید، اما پس از سال ۲۰۱۵ تحت نام گروه داعش شاخه خراسان انجام میشد.

لازم به ذکر است که سراج الدین حقانی روز گذشته در سیزدهمین دور از فراغت افسران از آکادمی پولیس کابل اشتراک کرد و برای اولین بار نقاب از چهره اش برداشت و صورتش را رسانه ایی کرد.

وی گفت که این کار را به خاطر ایجاد فضای اعتماد میان مردم و هیات حاکم افغانستان کرده است.

گفتنی است که پولیس اف بی آی امریکا سراج الدین حقانی را به عنوان رئیس شبکه حقانی معرفی کرده و برای اطلاعاتی که منجر به دستگیری وی گردد، ۱۰ میلیون دالر پاداش می دهد.

نوشته های مشابه

۲ دیدگاه

  1. زماپه اند دنبیل صیب دالیکنه به دکومی موخی لباره وی خوزه لمړی افغانان.اوبیادنړی مسلمانانوته داویل لرم چی دثورله کودتاراهیسی څومره مسلمانان افغانان ووژل شول سیاسونولیدرانومشرانو روشنفکرانو چاهم غږپورته نکړ اعدام شوی تول مجاهدین طالبان اوملایان دی یوه څیهره دیومسلمان منلی نشی نوقیادت به یی څنګه ومنی پټ مخ حقانی لس ۱۰ میلونه لوڅ اوښکاره مخ حقانی مسلمینوته زرمیلونه ارزښت لری قربان شم له داسی مومنانوچی کفری نړی یی له نوم نه لړزیږی که پوه شوی یاست کفایت به وکړی مننه عثمان غنی همراز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا