• انتشار: 13 ژانویه 2021
  • ساعت: 12:10
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 53232
پرینت

رحمانی: یکسان سازی تنخواه کارمندان دولت خط سرخ مجلس است

آقای رحمانی گفت یکسان‌سازی تنخواه کارمندان پایین‌رتبه و بلندرتبۀ دولت که افزایش تنخواه کارمندان پایین‌رتبه به شمول آموزگاران، سربازان و اجیران را شامل می‌شود، در بوجۀ ملی سال مالی پیش‌رو، خط سرخ این مجلس است و باید عملی شود.

میر رحمان رحمانی، رییس مجلس نمایند‌گان کشور می‌گوید یکسان‌سازی تنخواه کارمندان دولت در بودجۀ ملی سال ۱۴۰۰ خورشیدی خط سرخ این مجلس است.

آقای رحمانی امروز (چهارشنبه، ۲۴ جدی) در نشست عمومی مجلس نمایند‌گان بر شامل شدن طرح یکسان‌سازی تنخواه کارمندان دولتی در بودجۀ ملی سال پیش‌رو تأکید کرد. آقای رحمانی گفت یکسان‌سازی تنخواه کارمندان پایین‌رتبه و بلندرتبۀ دولت که افزایش تنخواه کارمندان پایین‌رتبه به شمول آموزگاران، سربازان و اجیران را شامل می‌شود، در بوجۀ ملی سال مالی پیش‌رو، خط سرخ این مجلس است و باید عملی شود.

رییس مجلس نماینده‌گان تأکید ورزید بودجه‌یی که به اداره‌های تازه‌تشکیل اختصاص یافته است، باید حذف شود و به جای آن تنخواه کارمندان پایین‌رتبۀ دولت افزایش یابد. او اداره‌هایی که بر اساس فرمان رییس‌جمهور ایجاد شده‌اند را غیرقانونی می‌خواند.

گفتنی است دومین پیش‌نویس بودجۀ ملی سال ۱۴۰۰ خورشیدی روز گذشته به مجلس نماینده‌گان ارایه شده است. نخستین پیش‌نویس این بودجه حدود بیست روز پیش از سوی مجلس نماینده‌گان مسترد شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.