• انتشار: 16 فوریه 2021
  • ساعت: 08:01
  • سرویس: اقتصاد
  • کدخبر: 54407
پرینت

رحمانی: آتش سوزی در گمرک اسلام قلعه از سوی مجلس بررسی می شود

رئیس مجلس گفت آتش سوزی در گمرک اسلام قلعه در اثر بی‌توجهی و تعلل مسئولان گمرک اسلام‌قلعه و مقام‌های وزارت مالیه رخ داده و باید آن‌ها در پیوند به چگونگی وقوع این رویداد، به بازرگانان پاسخ دهند.

میررحمان رحمانی، رییس مجلس نمایندگان، گفت آتش‌‍سوزی در گمرک اسلام‌قلعه، به گونه‌ی جدی از سوی این مجلس پی‌گیری خواهد شد.

آقای رحمانی، روز دوشنبه (۲۷ دلو)، در برگه‌ی فیسبوکش نوشت: «آتش‌سوزی در گمرک اسلام‌قلعه، تکان‌دهنده و غم‌انگیز بود. آمارهای ابتدایی نشان می‌دهد که در این آتش‌سوزی، حدود ۷۰۰ میلیون دالر به بازرگانان خسارت وارد شده است.»

به گفته‌ی او، این رویداد، در اثر بی‌توجهی و تعلل مسئولان گمرک اسلام‌قلعه و مقام‌های وزارت مالیه رخ داده و باید آن‌ها در پیوند به چگونگی وقوع این رویداد، به بازرگانان پاسخ دهند.

آقای رحمانی افزوده است: «وعده می‌سپارم که عوامل دخیل در وقوع این رویداد، از سوی مجلس نمایندگان به گونه‌ی جدی پی‌گیری شده و نتایج آن با مردم شریک ساخته خواهد شد.»

آتش‌سوزی در گمرک اسلام‌قلعه، حوالی ساعت ۰۱:۴۰ پس از چاشت روز شنبه (۲۵ دلو) رخ داد. پس از آن، والی هرات از مقام‌های ایرانی به خاطر مهار آتش‌سوزی درخواست کمک کرد.

والی خراسان رضوی به مرز افغانستان آمد و وحید قتالی، والی هرات نیز به دوغارون رفت. هر دو کشور از تمام امکانات خود برای مهار آتش استفاده کردند.

یونس قاضی‌زاده، رییس اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری هرات، گفته است که حدود ۵۰۰ تانکر مواد سوختی در پارکینک بوده که آتش گرفته و بر اساس آمار ابتدایی، در این آتش‌سوزی دست‌کم ۴۰ تا ۵۰ میلیون دالر به تاجران خسارت وارد شده است.

در نتیجه‌ی این آتش‌سوزی، ۱۷ نفر زخمی شدند که به شفاخانه انتقال یافته‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.