• انتشار: 2 دسامبر 2018
  • ساعت: 16:10
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 30820
پرینت

ربوده شدن ۱۲۰ مسافر توسط طالبان در ولایت سمنگان

مقامات محلی سمنگان از ربوده شدن ۱۲۰ مسافر در ولسوالی دره صوف پایین این ولایت توسط طالبان خبر داده اند.

به گزارش رها، مقامات محلی ولایت سمنگان می‌گویند طالبان، نزدیک به ۱۲۰ نفر از رانندگان و کمک رانند‌گان را در روستای خشک دره ولسوالی درۀ صوف پایین ولایت سمنگان ربوده‌اند.

محمد‌امین حیدری، فرمانده پولیس ولسوالی دره صوف بالا گفته است که این راننده‌ها و کمک‌راننده‌ها صبح امروز یک‌شنبه(۱۱ قوس) از دره چبچل ولسوالی دره‌صوف پایین ربوده شده‌اند.

به گفته آقای حیدری، طالبان با توقف ۷۰ موتر حامل زغال سنگ، راننده و کمک‌رانندگان آن را با خود برده‌اند.

این در حالی است که محمدمنیر رحیمی، سخنگوی پلیس سمنگان، از ربوده شدن ۴۰ مسافر حوالی ساعت ده پیش از ظهر  امروز در روستای خشک درۀ ولسوالی درۀ صوف پایین خبر داده بود.

به گفته رحیمی طالبان برای تحت فشار قراردان رانندگان برای اخذ مالیات، دست به گروگان‌گیری زده‌اند و در بدل رهایی هر یک، خواهان دریافت صد هزار افغانی شده است.

وی گفته است، تلاش‌ها برای رهایی این افراد از چنگ طالبان آغاز شده‌اند.

در این مسیر، بیشتر رانندگان موترهای باربری رفت وآمد می‌کنند که ذغال سنگ را از معدن‌های ذغال سنگ دره صوف به بازارهای کشور انتقال می‌دهند و گفته می‌شود افراد ربوده شده به سوی مزار شریف درحرکت بودند.

طالبان تاکنون در این باره چیزی نگفته اند.

هفتۀ پیش نیز طالبان ۲۵مسافر را که از ولسوالی بلخاب سرپل به مقصد مزارشریف می‌آمدند در ولسوالی کشندۀ ولایت بلخ ربودند که تا هنوز از سرنوشت آنان اطلاعی به دست نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.