• انتشار: 11 دسامبر 2019
  • ساعت: 16:16
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 39906
پرینت

رایزنی کمیسیون برای اعلام نتیجه انتخابات هنوز ادامه دارد

کمیسیون مستقل انتخابات می گوید رایزنی ها در مورد اعلام نتیجه انتخابات ریاست جمهوری ادامه دارد.

بر اساس تقویم کمیسیون انتخابات باید نتایج ابتدایی به تاریخ ۲۷ میزان اعلام می‌شد که به دلیل آنچه مشکلات تخنیکی از سوی کمیسیون گفته شد به ۲۳ عقرب به تعویق افتاد و با مخالفت برخی تکت‌های انتخاباتی تاهنوز نتایج ابتدایی انتخابات اعلام نشده است.

عبدالعزیز ابراهیمی سخنگوی کمیسیون انتخابات امروز چهارشنبه (۲۰ قوس) گفت:” رهبری کمیسیون انتخابات روی اعلام نتایج ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری رایزنی دارند”.

آقای ابراهیمی روز گذشته به خبرگزاری جمهور گفته بود که این کمیسیون امروز یا فردا درباره اعلام نتایج ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری ششم میزان تصمیم خواهد گرفت.

اما حالا آقای ابراهیمی می‌گوید رایزنی رهبری کمیسیون روی اعلام نتایج ابتدایی جریان دارد. او گفت:” گفته نمی‌توانم که امروز نتایج ابتدایی اعلام می‌شود یا نمی‌شود”.

این در حالی است که داکترعبدالله عبدالله رییس اجرایی حکومت و نامزد انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرده است که اگر کمیسیون انتخابات، نتایج ابتدایی انتخابات را اعلام کند، در برابر آن بی‌تفاوت نخواهد بود.

وی در صفحه فیسبوکش نوشته:”درصورتی‌که کمیسیون انتخابات نتایج ابتدائی را بدون رسیدگی به خواست‌های قانونی تیم‌های انتخاباتی اعلان کند، اعلان کمیسیون برای ما قابل قبول نبوده و در برابر آن بی‌تفاوت نخواهیم ماند”.

درهمین حال، شورای نامزدان انتخابات ریاست جمهوری نیز، امروز در یک نشست خبری در کابل تاکید کرد که اعلام نتایج انتخابات اشتباه بزرگ بوده و به شدت بحران‌آفرین خواهد شد.

مسوولان تکت‌های معترض انتخاباتی کمیسیون انتخابات را متهم به حمایت از تقلب به نفع تیم دولت ساز کرده می‌گویند تا زمانیکه ۳۰۰ هزار رای که گفته می‌شود غیربایومتریک است را از سیستم بیرون نکند تصامیم کمیسیون در نزد آنها مشروعیت نخواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.