• انتشار: ۱۶ عقرب ۱۴۰۰
  • ساعت: ۰۱:۳۵
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 67393
پرینت

رایزنی آلمان با طالبان برای بازگشایی سفارت در کابل

مارکوس پوتزل فرستاده ویژه آلمان برای افغانستان قرار است در هفته های آینده به کابل سفر کند تا در خصوص امکان از سرگیری فعالیت های سفارت آلمان در کابل با مقام های طالبان گفتگو کند.

یک روزنامه آلمانی روز شنبه (۱۵ عقرب) به نقل از چند منبع آگاه گزارش کرد که «مارکوس پوتزل» فرستاده ویژه این کشور برای افغانستان قرار است در هفته های آینده به کابل سفر کند تا در خصوص امکان از سرگیری فعالیت های سفارت آلمان در کابل با مقام های طالبان گفتگو کند.

براساس گزارش، امکان دارد که آقای پوتزل پیشنهاد کند دیپلمات های آلمان به صورت مقطعی و روزانه به کابل سفر کنند و فعالیت های شان را انجام داده و سپس بازگردند.

منبع علاوه کرده است که آلمان با این اقدام می خواهد که به روند انتقال کمک های بشردوستانه به مردم افغانستان کمک کند.

موضوع دیگر که برای آلمان ها در حال حاضر حائز اهمیت است بحث صدور پاسپورت هایی است که حاکمیت طالبان این روزها در حال چاپ و توزیع آنها است. آلمان به دنبال آنست تا همکاران افغان خود را از افغانستان خارج سازد.

گفتنی است که بخش کنسولی (صدور ویزا) سفارت آلمان پس از حمله مرگبار مقابل سفارت این کشور در سال ۱۳۹۶ خورشیدی متوقف شد؛ اما این سفارت به ماموریت سیاسی خود تا قبل از سقوط دولت پشین ادامه می داد.

با وجود گذشت نزدیک به سه ماه از سقوط دولت پیشین و روی کار آمدن طالبان و با وجود تشکیل دولت طالبان، تاکنون هیچ کشوری امارت اسلامی طالبان را به رسمیت نشناخته است؛ جامعه جهانی اما تعامل با طالبان را برای کمک به مردم افغانستان اجتناب ناپذیر می دانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.