• انتشار: 22 نوامبر 2020
  • ساعت: 12:06
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 51023
پرینت

راکت پراکنی گسترده در کابل و رأی اعتماد به وزرای داخله و دفاع در مجلس

رای اعتماد به نامزد وزیران وزارت های امور داخله و دفاع روز گذشته در حالی برگزار شد که حملات راکتی گسترده تروریستان در کابل یک بار دیگر خون بی گناهان زیادی را به زمین ریخت و اعتراض شدید مردم را برانگیخت.

روز گذشته کابل شاهد دو رویداد ناهماهنگ بود: از یک طرف نامزد وزیران برای اخذ رأی اعتماد به پارلمان رفته بودند و از سوی دیگر تروریستان با شلیک بیش از چهارده موشک به نقاط مختلف کابل مردم را به وحشت انداختند.

در یک طرف نمایندگان مجلس به ده وزیر معرفی شده از سوی رئیس جمهور غنی به شمول اسدالله خالد و مسعود اندرابی رأی اعتماد دادند و در طرف دیگر نزدیک به هشت تن از هموطنان بی گناه ما در راکت پراکنی تروریستان کشته و چند تن دیگر زخمی شدند.

در میان کشته شدگان این رویداد تلخ یک خواهر و برادر به نام های مشعل و شقایق نیز به چشم می خورد.

علی رغم موج عظیمی از پیام های تبریکی به نامزدوزیرانی که روز گذشته وزیر شدند بسیاری از شهروندان کابل راکت پراکنی روز کذشته در پایتخت را نشان ضعف نهادهای امنیتی خواندند و از وزرای تازه رای گرفته داخله و دفاع  انتقاد کردند.

هارون معترف در فیس بوک خود در این مورد نوشت:«شرم بر کسانی باد که با خود مردم در پارلمان معامله کردند و به وزرای داخله و دفاع تبریک گفتند.»

وی افزود:«چقدر بی شرم شده ایم که به خاطر ضعف سکتور امنیتی خون هایی که در راکت پراکنی دیروز ریخته شد را نادیده می گیریم.»

آقای معترف در ادامه برای مشعل و شقایق از خداوند طلب بخشایش کرد و نوشت:«مشعل و شقایق عزیز  و تمام کشته شدگان حادثه تلخ راکت پراکنی، یقینا شما ما را نخواهید بخشید چون ما شایسته بخشش نیستیم!»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.