- خبرگزاری رها - https://rahapress.af -

راهکار دولت برای تشویق مردم برای ثبت نام در مراکز رای دهی انتخابات

دفتر ریاست جمهوری نوشته است که محمد اشرف غنی از وزیر حج و اوقاف خواسته که فردا ملاامامان مساجد در خطبه های نماز جمعه در خصوص اهمیت ثبت نام رای دهندگان انتخابات، به مردم اطلاع رسانی کنند و آنان را برای ثبت نام در این پروسه تشویق نمایند.

همچنین آقای غنی بعدازظهر امروز (پنجشنبه) از طریق ویدیو کنفرانس به والیان، مسئولین امنیتی و نظامی و روسای کمیسیون های ولایتی انتخاباتی در تمام ولایات به منظور تسریع در روند ثبت نام رای دهندگان انتخابات پارلمانی و شوراهای ولسوالی ها هدایت های لازم را داد.

رئیس ‌جمهور به والیان ۳۴ ولایت دستور داد که با درنظرداشت امکانات، سهولت‌های لازم را برای زنان رای ‌دهنده در مراکز ثبت ‌نام رای‌دهندگان فراهم سازند. وی همچنین به مسوولین امنیتی و دفاعی هدایت داد که در تأمین امنیت مراکز ثبت‌نام تلاش بیشتر به خرج دهند.

وی همچنین از آنان خواست که از مأمورین دولتی بخواهند تا خودشان و اعضای خانواده‌های‌ آنها که واجد شرایط ثبت ‌نام می‌باشند، طی هفتۀ آینده نام‌های خویش ‌را ثبت نمایند. همچنین به مردم ولسوالی‌ها دراین خصوص آگاهی ‌رسانی کنند.

رئیس‌ جمهور با اشاره به نقش علما، متنفذین، جامعه ‌مدنی، جوانان، رسانه‌ها و همه اقشار جامعه در پروسۀ ملی انتخابات، تأکید کرد که در هماهنگی و همکاری با کمیسیون مستقل انتخابات جهت تقویت سطح آگاهی مردم بکوشند و آنان را تشویق کنند تا در پروسۀ ملی انتخابات اشتراک ورزند و از حق رأی قانونی خود استفاده نمایند زیرا بدون ثبت‌نام، نمی توانند در انتخابات اشتراک نمایند.