• انتشار: 10 اکتبر 2016
  • ساعت: 11:05
  • سرویس: اقتصاد
  • کدخبر: 14170
پرینت

رانندگان وسایط باربری پاکستانی مجبور به قبول پرداخت تکس جدید افغانستان شدند

رانندگان وسایط باربری پاکستانی پس از ۳ روز اعتصاب در مرز تورخم، سرانجام مجبور به قبول پرداخت تکس/مالیات ورودی به افغانستان شده و اعتصابشان را خاتمه دادند.

مقامات افغانستان در مرز تورخم چند روز پیش مالیات ورودی به افغانستان را برای وسایط باربری پاکستان، با دو برابر افزایش از ۲۵۰۰ افغانی به ۵۰۰۰ افغانی رساندند.

نمایندگان اتحادیه باربری دو کشور در این خصوص گفتند که آنها پیش تر از پرداخت مالیات وضع شده از سوی مقامات مرزی افغانستان خودداری کردند، اما سرانجام پس از چند روز و با در نظرداشت اینکه برخی کالاهای وسایط باربری فاسد شدنی هستند، مجبور به خاتمه اعتصابشان و پرداخت مبلغ مالیات جدید شدند.

حاجی عظیم الله رئیس اتحادیه باربران منطقه گفت شماری از وسایط باربری که در مرز تورخم به مدت ۷۲ ساعت گیر مانده بودند، و رانندگانشان اعتصاب کرده بودند، حامل مواد غذایی فاسد شدنی بودند.

وی گفت “رانندگان وسایط باربری پاکستانی با آگاهی از این موضوع که اگر بیشتر از این در مرز تاخیر کنند، به مراتب متحل خسارات سنگین تری می شوند، تصمیم گرفتند ضمانت کامل برای پرداخت مالیات داده و وسایط شان را به سمت مقاصدشان حرکت دهند.”

رانندگان وسایط باربری پاکستان بعدازظهر روز گذشته با اعلام خاتمه اعتصاب ۳ روزه شان، وسایط شان را برای رسیدن به مقاصد مربوطه خود در شهرهای مختلف افغانستان به حرکت در اوردند.

حاجی قسیم عرب رئیس اتحادیه باربران افغانستان در گفتگو با یک رسانه پاکستانی در این خصوص گفت مقامات سرحدی افغانستان هیچ انعطافی در زمینه از خود نشان نداند و تمایل نداشتند که از تصمیم جدیدشان صرف نظر کرده و یا حداقل، مبلغ مالیات جدید را کمتر کنند.

وی گفت مذاکرات طولانی آنها با مقامات مربوطه افغانستان در روز شنبه بی نتیجه ماند، زیرا این مقامات از دادن هر گونه امتیاز به این باربران خودداری کردند.

او افزود اما نمایندگانی از باربران افغان و تاجران به کابل سفر کرده اند تا با مقامات وزارت های مربوطه در خصوص کمتر کردن مالیات ها صبحت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.