• انتشار: ۲۸ جدی ۱۳۹۹
  • ساعت: ۱۶:۳۵
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 53416
پرینت
در دیدار سرپرست سفارت امریکا در کابل با محقق عنوان شد

جو بایدن نیز خواستار صلح در افغانستان است

راس ویلسن، سرپرست سفارت امریکا در کابل، گفت حکومت جدید ایالات متحده به رهبری جو بایدن، خواهان برقراری صلح در افغانستان است.

راس ویلسن، سرپرست سفارت امریکا در کابل، گفت حکومت جدید ایالات متحده به رهبری جو بایدن، خواهان برقراری صلح در افغانستان است.

آقای ویلسن، این سخنان را روز یک‌شنبه (۲۸ جدی)، در دیدار با محمد محقق، رهبر حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان بیان کرد.

آقای ویلسن گفت: «ایالات متحده، متعهد است هر چه زودتر خون‌ریزى در افغانستان پایان یافته و روند صلح به نتیجه‌ی ملموس برسد. به زودی حکومت جدیدی به رهبری جو بایدن در امریکا آغاز به کار می‌کند و ما این نظریات را به اداره‌ی جدید می‌فرستیم و اداره‌ی جدید نیز با جدیت تمام روند صلح را دنبال کرده و خواهان به ثمر نشستن آن است.»

قرار است به زودی، مراسم تحلیف جو بایدن، رییس‌جمهور منتخب امریکا، برگزار شود. آقای بایدن که از دموکرات‌ها نمایندگی می‌کند، تا اکنون موضع خاصی در باره‌ی روند صلح افغانستان نداشته است.

با این حال، سرپرست سفارت امریکا، می‌گوید ایالات متحده، حامی اداره‌ی موقت یا نظام خاصی نیست و هر چه که مردم افغانستان روی آن توافق کنند، از آن حمایت می‌کند.

از سویی هم، محمد محقق، در این دیدار گفت با توجه به تاریخ، باید در گفت‌وگوهای صلح با طالبان از دقت بیشتری کار گرفته شود. او افزود در گفت‌وگوهای صلح، باید حقوق برابر اقوام، مذاهب و زنان به گونه‌ی واضح تعریف و در نظر گرفته شود.

گفتنی است دور دوم گفت‌وگوهای صلح افغانستان، چند روز پیش در قطر آغاز شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.