• انتشار: 11 جولای 2020
  • ساعت: 16:47
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 45667
پرینت

رابطه جنسی ماموران امنیتی با مسافران هتل محل قرنطینه عامل شیوع دوباره کرونا در استرالیا

اکثر مبتلایان جدید در ایالت ملبورن استرالیا، ماموران بخش امنیتی دو هتل قرنطینه شده در ملبورن و همچنین کسانی بوده‌اند که با آنان در تماس بودند.

رسانه‌های استرالیا گزارش دادند موج دوم شیوع ویروس کرونا در شهر ملبورن این کشور هنگامی شدت گرفت که احتمالا نگهبانان امنیتی یک هتل با مسافران قرنطینه شده رابطه جنسی برقرار کرده اند.

به گزارش یورو نیوز، مسیولان در شهر ملبورن پس از آن به ارتباط این افراد با بالا رفتن ناگهانی آمار مبتلایان کرونا شک کردند که مشاهده نمودند که اکثر مبتلایان جدید در این ایالت، ماموران بخش امنیتی دو هتل قرنطینه شده در ملبورن و همچنین کسانی بوده‌اند که با آنان در تماس بودند.

این ماموران که برای یک شرکت امنیتی کار می‌کنند، از طرف دولت استرالیا استخدام شده بودند تا از هتل‌های محل اسکان مسافران مبتلا به کرونا محافظت کنند و کارهای مربوط به نگهبانی را انجام دهند.

در پی افشای ماجرای رابطه جنسی نگهبانان امنیتی هتل با شماری از مسافران، دولت ایالتی ویکتوریا اعلام کرده است که در این زمینه تحقیقی قضایی را به عمل خواهد آورد.

دانیل آندروز، نخست‌وزیر ایالت ویکتوریا با بیان اینکه دولت ۳ میلیون دلار برای انجام این تحقیق کنار گذاشته است، گفت: «تقریبا واضح است که آنچه در آنجا روی داده کاملا غیرقابل قبول بوده و ما باید دقیقا بفهمیم چه اتفاقی افتاده است.»

همزمان با آغاز شیوع ویروس کرونا در استرالیا مقامات در این کشور یک طرح را را اجرا کردند که تمامی مسافران خارجی را که تست کرونای آنان مثبت شده بود با آمبولانس به هتل‌های موسوم به «قرمز» منتقل می نمودند. ۱۵ هتل در ملبورن برای اجرای این طرح داوطلب شده بود و مسافران خارجی مبتلا را پذیرفته بودند.

لیزا نویل، وزیر امور حوادث غیرمترقبه استرالیا در این باره گفت: «من عصبانی هستم، افراد یا شرکت‌ها مسئله را به اندازه کافی جدی نگرفته‌اند و حالا ما این شیوع را داریم. آن‌ها باعث شدند استرالیایی‌ها گرفتار شوند.»

آمار مبتلایان روزانه ایالت ویکتوریای استرالیا، بعد از موج اول بیماری کووید۱۹، برای بیش از سه ماه حدودا زیر ۲۰ ابتلای جدید بود.

این در حالی است که از دو هفته به این سو آمار مبتلایان روزانه در این ایالت به بیش از ۲۵۰ نفر در روز رسیده است.

تا کنون حدود ۹ هزار نفر در استرالیا به بیماری کووید۱۹ مبتلا شده و ۱۰۶ نفر نیز جان باخته‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.