• انتشار: 5 اکتبر 2017
  • ساعت: 23:06
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 24935
پرینت

رئیس یوناما از سیاست های اصلاحات دولت افغانستان تقدیر کرد

تداماچی یاماموتو رئیس ماموریت حمایتی سازمان ملل متحد برای افغانستان گفته است که سیاست های دولت افغانستان برای آوردن اصلاحات شایسته تقدیر است.

آقای تداماچی رئیس ماموریت حمایتی سازمان ملل متحد برای افغانستان (یوناما) ضمن اشتراک در سومین نشست عالی نمایندگان سام در کابل گفت که سیاست های دولت افغانستان برای آوردن اصلاحات شایسته تقدیر است.

لازم به ذکر است که سومین دور از نشست دو روزه نمایندگان سام در کابل امروز (پنجشنبه) پایان یافت و اشتراک کنندگان بار دیگر بر تعهدات کشورشان برای حمایت مداوم از افغانستان در راستای توسعه، صلح و ثبات تاکید کردند.

نمایندگان کشورهای کمک کننده در کابل گردهم جمع شده بودند تا دستاوردها و چالش های افغانستان را در تعهدات این کشور در کنفرانس بروکسل بررسی کنند.

آقای یاماموتو با بیان اینکه سیاست های افغانستان برای آوردن اصلاحات قابل قدر است، گفت: “از جانب سازمان ملل متحد، من از تبادلات مستقیمی که با آقای غنی و تیم اش داشتیم قدردانی می کنم. و بر ادامه تعهداتمان به منظور تقویت تلاش ها برای تحقق چارچوب صلح و انکشافی ملی افغانستان تاکید می کنم.”

وی همچنین افزود که ما تغییرات واقعی پیچیده است و نیاز به زمان دارد.

رئیس یوناما گفت: “در چارچوب صلح و انکشاف ملی افغانستان، دولت روند توسعه را با حقوق شهروندان افغانستان که مبتنی بر وجود صلح در کشور و به سوی خود کفایی بوده مرتبط ساخته است. من تمامی شرکا، فعالان، تاجران مرد و زن و مقامات حاضر در این مجلس را به چالش دعوت می کنم تا تمامی اقدامات ما را از طریق لنز مشارکت شان در صلح در نظر بگیرند. اگر ما بتوانیم این کار را بکنیم، ما در آینده ای که افغان ها برای خودشان ترسیم کرده اند مشارکت کرده ایم، و این همان چیزی است که ما در جامعه جهانی می خواهیم افغانستان بدان دست یابد.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.