سیاستِتیتر یک

جنرال بریتانیایی: غرب از طالبان شکست خورد و باید طالبان را به رسمیت بشناسد

رئیس پیشی ارتش بریتانیا می گوید غرب برای نجات افغانستان می بایست پیروزی طالبان را پذیرفته حکومت طالبان را به رسمیت بشناسد.

جنرال لرد دیوید ریچارد از دولت ها خواست در برابر شکست بی تفاوت باشند و به خاطر رفاه چهل میلیون انسان که تحت یک رژیم افراطی زندگی می کنند از خود گذشت نشان دهند.

دیوید میلیبند، وزیر امور خارجه پیشین بریتانیا، نیز هشدار داد با قطع کمک ها افراد ملکی بی گناه در حال قربانی شدن هستند.

جنرال ریچارد که در سال ۲۰۰۶ ریاست ناتو را به عهده داشت افزود در درون طالبان چهره هایی ست که بریتانیا و دیگر کشورها می توانند با آنها تعامل داشته باشند.

وی به بی بی سی گفت:«فکر می کنم غرب باید به موضوع به رسمیت شناختن طالبان پایان دهد و اگر موضوع این هست بهتر است زودتر و سریع تر صورت گیرد. اصطلاحی وجود دارد که می گوید نباید از پیروزی مغرور شد و من فکر می کنم در این موقعیت ما نباید از شکست خیلی کینه به دل باشیم.»

این در حالی ست که رئیس ستاد دفاع بریتانیا در اوایل آگوست سال گذشته میلادی به «دی نشنال» گفته بود اگر بریتانیا و  امریکا برای جلوگیری از پیشرفت طالبان کاری انجام ندهند، بازگشت طالبان به قدرت اجتناب ناپذیر است.»  

وی اما در تازه ترین مصاحبه خود از دولت های می خواهد واقعیت پیروزی طالبان را بپذیرد.

وی گفت:« حقیقت این است که طالبان ما را شکست داد و ما باید این حقیقت نامطلوب را قبول کنیم. طالبان اکنون حکومت افغانستان هستند و مسئولیت چهل میلیون انسان به دوش آنهاست.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا