• انتشار: 3 آگوست 2017
  • ساعت: 14:14
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 23227
پرینت

رئیس ناتو حمله به کاروان نیروهای ناتو در قندهار را محکوم کرد

سرمنشی سازمان ناتو امروز (پنجشنبه) حمله به کاروان نیروهای ناتو در قندهار که منجر به کشته شدن ۲ سرباز آمریکایی شد، را محکوم کرد.  

ینس استولتنبرگ سرمنشی سازمان ناتو در بیانیه ای امروز (پنجشنبه) گفت: “من به شدت حمله به کاروان نیروهای ناتو در ولایت قندهار افغانستان را که منجر به کشته شدن دو سرباز آمریکایی و زخمی شدن چهار سرباز دیگر انجامید، محکوم می کنم. این حمله ناجوانمردانه جلودار ما از انجام ماموریت مان در کمک به نیروهای امنیتی افغان برای باثبات سازی افغانستان و جلوگیری از مبدل شدن دوباره این کشور به پناهگاهی برای تروریستان بین المللی نخواهد شد.”

لازم به ذکر است که ظهر دیروز (چهارشنبه) یک کاروان نیروهای ناتو در منطقه شوراندام ولایت قندهار و در نزدیکی یک قرارگاه قطعه واکنش سریع هدف یک حمله انتحاری توسط طالبان قرار گرفت.

ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان با نشر بیانیه ای مسئولیت این رویداد را بر عهده گرفت و گفت که این حمله توسط یک تن از اعضای این گروه به نام «اسدالله قندهاری» با موتر نوع تونس مملو از مواد انفجاری صورت گرفت.

مجاهد در بیانیه اش مدعی شد که در این حمله دو موتر ناتو تخریب شد و ۱۵ سرباز آمریکایی کشته شدند.

ماموریت حمایت قاطع ناتو در افغانستان اما با صدور بیانیه ای وقوع حمله را تایید کرد و گفت که تنها دو سرباز آمریکایی در  این رویداد کشته شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.