• انتشار: 20 اکتبر 2019
  • ساعت: 11:41
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 38809
پرینت
پس از خوردن قرص تقویت جنسی

رئیس معارف طالبان بر ۲۱ شاگرد یک مدرسه دینی در تخار تجاوز کرد

شمس‌الله (نام مستعار) باشندۀ روستای نوآبادِ ولسوالی اشکمش، می‌گوید، سیدعبدالکریم یکی از فرماندهان قدرتمند محلی ولسوالی اشکمش، در یکی از شب‌ها پس از خارج شدن از یک مهمانی، به مدرسۀ ابراهیم خلیل‌الله رفته و بر ۲۱ شاگرد مدرسه تجاوز جنسی کرده است.

منابع در ادارۀ محلی ولسوالی اشکمش تخار می‌گویند، رئیس معارف/آموزش و پرورش طالبان در ولایت تخار، دست‌کم به ۲۱ شاگرد یک مدرسه دینی تجاوز کرده است.

به گفتۀ این منابع، این رودیداد ۱۵ روز پیش در منطقۀ تحت حاکمیت طالبان رخ داده است.

شمس‌الله (نام مستعار) باشندۀ روستای نوآبادِ ولسوالی اشکمش، می‌گوید، سیدعبدالکریم یکی از فرماندهان قدرتمند محلی ولسوالی اشکمش، در یکی از شب‌ها پس از خارج شدن از یک مهمانی، به مدرسۀ ابراهیم خلیل‌الله رفته و بر ۲۱ شاگرد مدرسه تجاوز جنسی کرده است.

یکی از نزدیکان شمس‌الله که ۱۴ سال سن دارد، یکی از شاگردانی‌ست که مورد تجاوز جنسی قرار گرفته است. او می‌افزاید، این فرمانده طالبان پس از خوردن داروی تقویت جنسی و با استفاده از اسلحه این شاگردان را مورد تجاوز قرار داده است.

یک باشندۀ دیگر ولسوالی اشکمش نیز به سلام‌وطندار می‌گوید سیدعبدالکریم، رئیس معارف طالبان برای ولایت تخار است. به گفتۀ این باشندۀ محل، پس از آن که مردم از این رویداد مطلع شدند، سیدعبدالکریم بازداشت شد.

به گفتۀ این باشندۀ محل، رئیس معارف طالبان در حال حاضر در روستای کولابی ولسوالی اشکمش نزد حسین یکی از فرماندهان طالبان زندانی است.

منبع ادارۀ محلی اشکمش می‌گوید باشندگان محل قرار بود سه روز پیش در مناطق تحت حاکمیت طالبان علیه افراد این گروه اغتشاش کنند. اما ولسوال طالبان برای اشکمش از مردم سه روز وقت خواست تا در مورد سیدعبدالکریم حکم صادر کنند. به گفتۀ او، مردم محل خواستار سنگسار این فرمانده طالبان شده‌اند.

یک منبع در امنیت ملی تخار نیز با تأیید این رویداد می‌گوید سیدعبدالکریم سعادت، رئیس معارف طالبان از روستای شاه‌مشرف ولسوالی اشکمش است که بر گروهی از شاگردان یک مدرسه در روستای نوآباد این ولسوالی تجاوز جنسی کرده است و اکنون در بند طالبان به سر می‌برد.

سیدمعراج‌الدین سادات، فرمانده پولیس تخار هم تأیید می‌کند این رودیداد ۱۵ روز پیش در ولسوالی اشکمش این ولایت رخ داده است.

در رویدادی جداگانه، چند روز پیش پس از تصرف ولسوالی خواجه‌غار از سوی نیروهای امنیتی، مسئولان محلی از تجاوز افراد این گروه بر یک دختر دانش‌آموز خبر دادند.

اما ذبیح‌الله مجاهد با رد تجاوز جنسی رئیس معارف طالبان بر دانش‌آموزان و تجاوز افراد این گروه بر یک دختر دانش‌آموز، می‌گوید که این قضیه‌ها حقیقت ندارند.

سخنگوی طالبان می‌گوید، حکومت در جنگ با طالبان در تخار به شکست مواجه شده و از این طریق می‌خواهد شکست خود را پوشش دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.